100 książek, które chcę przeczytać


Tak, postanowiłam popełnić ten post, bo w sumie czemu by nie? Po części chcę też sprawdzić ile z tych pozycji pokryją książki, które czekają w mojej biblioteczce, no i ile książek z tej listy uda mi się przeczytać w najbliższych miesiącach. Ciekawie będzie też spojrzeć na tę listę za rok i odznaczyć przeczytane pozycje. Więc, nie przedłużając, zostawiam Was z listą 100 książek, które chcę przeczytać.

Ucząc psa czytać - Jonathan CarrollAutor: Jonathan Carroll
Tytuł: Ucząc psa czytać
Tytuł oryginału: Teaching The Dog To Read
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 04.2015
Liczba stron: 98

Groteskowy obraz życia według Carrolla

Jonathan Carroll jest amerykańskim pisarzem i scenarzystą. Swoją pierwszą powieść napisał w wieku dwudziestu lat, nie została ona jednak opublikowana. Carroll zaczął wydawać swoje książki dopiero, kiedy pracował jako nauczyciel angielskiego, czyli kilka lat później. Jego debiutancka powieść Kraina Chichów nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie rekomendacja… Stanisława Lema, którego syn w tamtym czasie był uczniemCarrolla. Obecnie pisarz mieszka w Wiedniu, który jest także miejscem akcji wielu jego książek.

Powrót na Wyspę Potępionych - Melissa de La CruzAutor: Melissa De La Cruz
Tytuł: Powrót na Wyspę Potępionych
Tytuł oryginału: Return to the Isle of the Lost
Seria: Następcy
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 13.06.2016
Liczba stron: 320


Szczęśliwe zakończenie okazało się tylko początkiem. Czas zmierzyć się z prawdą! Mal jest ekspertką w zastraszaniu wrogów, ale zerwała z tym zwyczajem, gdy odcięła się od swych łotrowskich korzeni. Kiedy więc ona i jej przyjaciele: Evie, Carlos i Jay zaczynają odbierać złowrogie wiadomości, ponaglające ich do powrotu do domu, Mal po prostu nie może w to uwierzyć. Czy Następcy wrócą na wyspę? Czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? Wszystko stanie się jasne po przeczytaniu drugiej części bestsellera Wyspa Potępionych. (lubimyczytac.pl)

Top 10 książek pierwszego półrocza 2016

Stworzyłam takie zestawienie rok temu, więc czemu by nie kontynuować tej tradycji? Tym bardziej, że uwielbiam czytać takie topki, a jeszcze bardziej je pisać. Jestem bardzo ciekawa, które z tych książek znajdą się także w moim zestawieniu podsumowującym cały rok.

Stacja jedenaście - Emily St. John Mandel

Autor: Emily St. John Mandel
Tytuł: Stacja jedenaście
Tytuł oryginału: Station Eleven
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 11.2015
Liczba stron: 430

Stojąc w obliczu końca świata


Emily St. John Mandel to autorka z Kanady. Stacja Jedenaście to jej czwarta i jednocześnie najbardziej znana i ceniona powieść. Była nominowana do kilku nagród, m.in. Arthur C. Clarke Award 2015, co samo w sobie jest dużym zaszczytem.

Stacja Jedenaście to zbiór opowieści (z różnych perspektyw, ale w tych samychrealiach) o upadku gatunku ludzkiego po apokalipsie. I jak zwykle, na początku nic nie wskazywało na to, że zaczyna się największa epidemia w dziejach ludzkości. Wszystko zaczyna się nagle, dopada ludzi podczas codziennych czynności, zaskakuje i wywołuje strach oraz przerażenie w czytelniku. Pierwsze strony powieści poświęcone są scenie, w której podczas wystawiania Króla Leara na deskach teatru umiera na zawał sławny aktor Arthur Lender. Później mówiono o tym wypadku jako o ostatniej naturalnej śmierci przed wybuchem zarazy. Od tego momentu akcja robi się coraz szybsza, perspektywy się zmieniają, a każda kolejna historia wydaje się jeszcze smutniejsza od poprzedniej. Bo czy można mówić o szczęśliwym zakończeniu, kiedy sytuacja jest iście beznadziejna?

Tytany - Victoria Scott


Autor: Victoria Scott
Tytuł: Tytany
Tytuł oryginału: Titans
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 02.06.2016
Liczba stron: 320

Odkąd tytany pojawiły się w Detroit, świat Astrid Sullivan obraca się wokół tych pół koni, pół maszyn, które dosiadane przez dżokejów startują w morderczych i emocjonujących wyścigach. Wraz z najlepszą przyjaciółką dziewczyna spędza wiele godzin na torze. Fascynują ją nie tylko emocje związane z wyścigami, ale też to, jak bardzo te zaprogramowane, półmechaniczne stworzenia wydają się prawdziwe. Astrid marzy, by kiedyś dotknąć jednego z nich.…ale też trochę ich nienawidzi. Jej ojciec stracił wszystko na zakładach bukmacherskich. Dziewczyna widzi też przepaść między bogatymi dżokejami, których stać na kosztowne maszyny do jazdy, a jej przyjaciółmi i sąsiadami, którzy czasem ostatnie pieniądze stawiają w zakładach, licząc na łut szczęścia.
Ale kiedy Astrid ma szansę wystartować na jednym z tytanów w derbach, postanawia zaryzykować wszystko. Ponieważ dla dziewczyny stojącej po złej stronie toru wyścigi to coś więcej niż szansa na sławę i pieniądze. To także heroiczna walka o lepszą przyszłość. (lubimyczytac.pl)

Kiedy odszedłeś - Jojo MoyesAutor: Jojo Moyes
Tytuł: Kiedy odszedłeś
Tytuł oryginału: After you
Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 06.06.2016
Liczba stron: 496

Nie myśl o mnie za często…
Po prostu żyj dobrze.
Po prostu żyj.
Will

Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić.

A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień. (lubimyczytac.pl)

Zanim się pojewiłeś - Jojo MoyesAutor: Jojo Moyes
Tytuł: Zanim się pojawiłeś
Tytuł oryginału: Me Before You
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 11.09.2013
Liczba stron: 384


Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka. (lubimyczytac.pl)

Podsumowanie czerwca


Jak przewidywałam czerwiec nie był moim najlepszym miesiącem jeśli chodzi o czytanie. W sumie nie ma się co dziwić, w końcu miałam zaliczenia, potem także sesję i moja uwaga była skutecznie odwrócona od książek. Nie znaczy to oczywiście, że całkowicie przestałam czytać. Nie, to się nie mogło zdarzyć. Nie przeczytałam wiele, ale te kilka powieści to zawsze coś.

Paryski architekt - Charles Belfoure

Autor: Charles Belfoure
Tytuł: Paryski Architekt
Tytuł oryginału: The Paris Architect
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Data wydania: 16.03.2016
Liczba stron: 384

Okupowany przez Niemców Paryż skrywa wiele tajemnic. Jedna z nich szczególnie rozwściecza Gestapo: ktoś konstruuje doskonałe skrytki dla Żydów. Nawet najlepsi hitlerowscy śledczy nie są w stanie ich wytropić. Niektóre z nich znajdują się tuż pod nosem nazistów.
Lucien jest obiecującym architektem. Marzy o karierze, ale w czasie wojny niełatwo jest o zlecenia. Znudzony wypalonym małżeństwem bryluje na paryskich salonach w towarzystwie sławnej projektantki mody. Świat luksusu imponuje mu, lecz wymaga ciągłych wydatków, choćby na prezenty dla kochanki.
Niespodziewane zlecenie okazuje się szansą na upragniony sukces, ale jest też śmiertelnym zagrożeniem. Jeśli architekt pomoże skonstruować kryjówkę dla żydowskiego przyjaciela swego zleceniodawcy, zajmie się również projektem fabryki dla Niemców. Luciena nie obchodzi los prześladowanych Żydów, lecz kuszą go pieniądze. Nie może jednak przewidzieć, że godząc się na pierwsze zadanie, rozpoczyna dzieło swojego życia i staje innym człowiekiem. (lubimyczytac.pl)

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).