Warszawskie Targi Książki 2016 / RELACJA

Tak długo czekałam na ten przedostatni weekend maja. Dlaczego? No cóż, w końcu w stolicy miały odbyć się Targi Książki, a co ważniejsze po raz pierwszy sama miałam w nich uczestniczyć. Dzisiaj zapraszam na krótką relację z dwóch dni mojego pobytu na targach, a całkiem niedługo postaram się dodać post z moimi targowymi zdobyczami.

Niebezbieczne kłamstwa - Becca FitzpatrickAutor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Tytuł oryginału: Dangerous Lies
Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 11.05.2016
Liczba stron: 424

Stella to nie jest moje prawdziwe imię.
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać…
Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo. (lubimyczytac.pl)

Studnia wstąpienia - Brandon SandersonAutor: Brandon Sanderson
Tytuł: Studia wstąpienia
Tytuł oryginału: The Wall of Ascension
Seria: Ostatnie Imperium #2
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 12.08.2015
Liczba stron: 672


Polityczne intrygi, allomanckie starcia i tajemnice przeszłości

Brandon Sanderson nie zawodzi! Kontynuacja Z mgły zrodzonego w nowym wydaniu zachwyca nie tylko piękną szatą graficzną, ale także świetnie zaplanowaną i dopracowaną w najmniejszych szczegółach historią. Czy mogliśmy spodziewać się czegoś innego po tym autorze? Nie bez powodu wszystkie jego książki cieszą się zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych i urzekają zarówno młodych, jak i tych trochę starszych. Dzięki zadziwiającym zdolnościom Sandersonprzenosi czytelnika do innego świata i pozwala mu stać się częścią wielkiej przygody.

Girl Online w trasie - Zoe SuggAutor: Zoe Sugg
Tytuł: Girl Online w trasie
Tytuł oryginału: Girl Online on Tour
Seria: Girl Online #2
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 04.11.2015
Liczba stron: 338


Bardzo lubię i cenię Zoe jako osobę, dlatego wiedziałam, że prędzej czy później sięgnę po jej kolejną powieść, nawet jeśli pierwsza była bardzo przeciętna. I przy kontynuacji także nie spodziewałam się żadnych rewelacji, jednak i tak chciałam ją przeczytać i spróbować wyłapać w niej nieco samej Zoe, jeśli ma to jakikolwiek sens.

Miasto upadłych aniołów - Cassandra ClareAutor: Cassandra Clare
Tytuł: Miasto upadłych aniołów
Tytuł oryginału: City of Fallen Angels
Seria: Mortal Instruments #4
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 09.2013
Liczba stron: 488

Miasto upadłych aniołów to czwarta część bestsellerowego cyklu powieści o Nocnych Łowcach autorstwa Cassandry Clare. Seria, która początkowo miała być trylogią zyskała ogromną popularność i rozgłos, więc w sumie nic dziwnego, że autorka zdecydowała się na kontynuowanie przygód Jace’a i Clary w kolejnych tomach. Tylko jak takie rozciąganie opowieści przełoży się na jej jakość?

Podsumowanie kwietnia

Kolejny miesiąc za mną i mogę powiedzieć, że pod względem czytelniczym minął mi on bardzo przyjemnie. Przeczytałam kilka całkiem dobrych książek i kilka troszeczkę słabszych, co jednak nie znaczy, że nie jestem zadowolona.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).