{Stosikowo #10} Majowe książkowe szaleństwo :)


Maj napawał mnie takim strachem, a teraz jest już za mną. Uff... Matury z głowy, teraz zamieszanie z rekrutacją na studia.Co z tego, że jeszcze nie wiem gdzie i na co. Może mnie olśni w najbliższym czasie. Dzisiaj chcę Wam pokazać książki, które gromadziłam przez cały ten piękny, pachnący bzem miesiąc.

{Kącik językowy} English Matters Nr 52 & Deutsch Aktuell Nr 70Witam Was kochani w kolejnym kąciku językowym. Wiem, wiem, jak na razie spotykamy się tu tylko przy okazji wspomnianych w tytule magazynów, ale niedługo powinno to się zmienić, bo już szykuję dla Was posty z tym jak ja uczę się języków i różnymi historyjkami z tym związanymi. A dzisiaj jeszcze raz zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią o kolejnych numerach magazynów English Matters i Deutsch Aktuell.

Amulet. Łowcy Potworów - Karolina CielasAutor: Karolina Cielas
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015
Liczba stron: 237

Jak zapewne już wiecie nie przepadam za czytaniem polskich autorów. Oczywiście są polskie książki, którymi się zachwycam, ale nie ma ich znowu tak wiele. Tym bardziej boję się czytania debiutów spod pióra Polaków. Ale od czasu do czasu daję im szansę, bo przecież trzeba wierzyć w 'swoich'. Tak też w moje ręce trafiła książka Karoliny Cielas i, o ile się nie mylę, jest to debiut.

Zły jednorożec - Platte F. ClarkAutor: Platte F. Clark
Tytuł oryginału: Bad Unicorn
Wydawnictwo: CzyTam
Data wydania: 25.02.2015
Liczba stron: 428

Osoby naruszające prawa autorskie będą nie tylko ukarane z całą surowością prawa, ale też przywiązane do Drzewa Niedoli i lizane przez ogniste kocięta.


Ta książka to wszystko, czego potrzebujecie w życiu. I musicie mi uwierzyć na słowo. Bo kiedy ma się w rękach tak nasyconą magią powieść, to nie można zrobić nic innego, jak przeczytać ją i wielbić przez całe życie. Jesteście ciekawi dlaczego?

T5W: Książki, których nie przeczytasz. Nigdy.


Hej hej! Co u Was słychać? Ja mam właśnie drugi tydzień moich najdłuższych w życiu wakacji, i chyba jednocześnie ostatni wolny, bo już od poniedziałku zaczynam mój trzymiesięczny staż. No cóż, przynajmniej będę miała co robić. Dzisiaj mamy środę, a to oznacza kolejne zestawienie. I tym razem podzielę się z Wami pięcioma ksiązkami, których wogóle nie chcę czytać, nigdy przenigdy. Zaczynamy!

Wielki Błękit - Jennifer Donnelly
Autor: Jennifer Donnelly
Tytuł oryginału: Deep Blue
Seria: Saga ognia i wody
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 06.05.2015
Liczba stron: 352


Nigdy jeszcze nie czytałam książki o syrenkach. Jakoś do tej pory żadna nie wpadła mi w ręce. Pierwszy tom Sagi Ognia i Wody to pierwsza powieść o syrenkach i z syrenkami, z którą miałam okazję się zapoznać. Co prawda nie słyszałam o niej prawie nic, ale zainteresowała mnie tematyka i, nie ukrywam, piękna okładka, a ja jestem ogromną amatorką ładnych okładek. No i kto nie oglądał za młodu przygód Ariel?! Nie znam takiej osoby. Ta animacja to jedna z moich najukochańszych disney'owskich produkcji, więc jeśli chodzi o syrenki, to jestem w stanie przeczytać i obejrzeć wszystko.

Czarne Skrzydła - Sue Monk KiddAutor: Sue Monk Kidd
Tytuł oryginału: The Invention of Wings
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 25.09.2014
Liczba stron: 485

-Może i ciałem jestem niewolnicą, ale nie umysłem. Z tobą jest na odwrót.

Człowiek to pełnowartościowa ludzka istota bez względu na kolor skóry, wyznanie czy orientacje seksualną. Dlatego powinniśmy każdemu bez wyjątku okazywać szacunek i uznawać jego prawa. Ale nie zawsze równouprawnienie rasowe było czymś powszechnym. Jeszcze nie tak dawno, bo 100-200 lat temu niewolnictwo było czymś całkowicie normalnym. I mimo, że żyjemy w XXI wieku, to niewolnictwo nadal występuje na dużą skalę, tylko się o tym po prostu nie mówi. W XIX wieku w Ameryce Północnej zjawisko niewolnictwa czarnoskórych było powszechne i akceptowane społecznie. Ale co jeśli nie każdy się z tym zgadzał? Jeśli były osoby, dla których kolorowy był bliźnim, a nie służbą?

Zaufaj mi - J.Lynn

Autor: J.Lynn
Tytuł oryginału: Trust Me
Seria: Czekam na ciebie
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 05.12.2014
Liczba stron: 352

Gdzieś w tyle głowy pojawiło się spostrzeżenie, że miłość tak to wymyśliła. Żeby nawet prosty pocałunek nigdy nie był nudny, nie tracił mocy.

Zaczekaj na mnie czytałam w lutym i ta powieść wciągnęła mnie i przekonała do gatunku New Adult. Historie z tego gatunku można porównać do fan fiction i ogólnie opowiadań, jakie nastolatki zamieszczają na swoich blogach. A muszę przyznać, że jeszcze dwa lata temu zaczytywałam się w nich jak nawiedzona, dlatego teraz czytanie książek New Adult daje mi taką frajdę.

T5W: Debiutanckie powieściDawno nie było takiej notki. Usprawiedliwiam się tylko maturą. Ale na szczęście teraz egzamin dojrzałości mam już za sobą i nareszcie mogę całkowicie poświęcić się czytaniu i blogowaniu. Dzisiejsza top piątka przeznaczona jest na ulubione powieści debiutanckie. Zrobiłam research, wszystko sprawdziłam i prezentuję Wam moje ukochane debiuty literackie.

Dziewczyna Ognia i Cierni - Rae Carson

Autor: Rae Carson
Tytuł oryginału: The Girl of Fire and Thorns
Seria: Trylogia Ognia i Cierni #1
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 22.04.2015
Liczba stron: 416


Wydawnictwo Albatros bierze na tapet coraz więcej książek dla młodzieży. Po rewelacyjnym Starterze który ukazał się wraz z początkiem kwietnia, wraz z końcem miesiąca czytelnik ma szansę zapoznać się z kolejną powieścią fantastyczną, która jest wychwalana przez zagranicznych blogerów i vlogerów książkowych. Sama słyszałam o tej książce na tyle dużo, że powitałam ją w moich skromnych progach z niemałym podekscytowaniem. Matura trochę opóźniła mi jej czytanie, ale w końcu się udało i oto jestem, by przedstawić Wam jakie są moje wrażenia po lekturze tej książki, spod pióra Rae Carson.

Sztukoterapia ART DECO 100 Antystresowych Kolorowanek
Ostatnio na polski rynek wkroczyły tzw. antystresowe kolorowanki i od razu stały się prawdziwym przebojem. Każdy pragnie wyzwolić swoje wewnętrzne dziecko i pokolorować sobie troszeczkę, by oderwać się od ponurej rzeczywistości i odreagować stres jaki przynosi nam dzień codzienny. Wydawnictwa wychodzą nam na przeciw i publikują coraz więcej coraz to różniejszych zbiorów dla łaknących więcej odbiorców.

Gatunki muzyczne Book Tag

Dzisiaj mam dla Was kolejny tag książkowy! Tym razem jest to autorski tag Karoliny z bloga W krainie słów, do którego wykonania mnie zaprosiła. Tutaj możecie poczytać o jej wyborach, a ja tymczasem zapraszam do poczytania moich odpowiedzi :)

Zbrodnia i kara - Fiodor DostojewskiAutor: Fiodor Dostojewski
Tytuł oryginału: Преступле́ние и наказа́ниe
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 18.02.2015
Liczba stron: 576

Rodion Romanowicz Raskolnikow to student prawa. No cóz, były, ponieważ zrezygnował ze studiowania, głównie z powodów finansowych. Zajmuje małe mieszkanie, a pieniądze na utrzymanie przesyła mu matka. Raskolnikow rozgoryczony swoją martną sytuacją postanawia dopuścić się strasznego występku - planuje zabić starą lichwiarkę. Usprawiedliwia się tym, że uczyni wszystkim przysługę pozbywając się tak okropnej osoby, u której zastawia się cenne przedmioty za grosze. Czy uda mu się jednak uniknąć wyrzutów sumienia, i wreszcie, kary?

Cudowne tu i teraz - Tim TharpAutor: Tim Tharp
Tytuł oryginału: The Spectacular Now
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 22.04.2015
Liczba stron: 368


Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).