Ten jeden dzień - Gayle FormanAutor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden dzień
Tytuł oryginału: Just one year
Seria: Ten jeden dzień #1
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: lipiec 2015

Jak jeden dzień może odmienić całe życie


W lipcu na polski rynek wydawniczy trafiła kolejna książka bestsellerowej autorki Gayle Forman. Jak do tej pory polski czytelnik mógł ją znać z powieści Zostań jeśli kochasz oraz Wróć jeśli pamiętasz, które wywołały niemałą sensację wśród pozycji dla młodzieży. Tym razem dostajemy powieść, która otwiera kolejną dylogię amerykańskiej autorki i jest to Ten jeden dzień.

Tajemny ogień - C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld

Autor: C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld
Tytuł: Tajemny ogień
Tytuł oryginału: The Secret Fire
Seria: Tajemny Ogień #1
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 19.10.2015
Liczba stron: 392

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.

Dzisiaj nie uraczę Was opisem książki, który można znaleźć na okładce. Powód jest prosty, nie chcę żebyście go czytali. Najlepiej jest zacząć czytać bez tej wiedzy o czym właściwie jest ta książka. A to streszczenie, które zaserwowali nam wydawcy ujawnia absolutnie wszystko, co czytelnik może odkrywać powoli na własną rękę podczas lektury. Ja, dzięki Bogu, nie skusiłam się na przeczytanie opisu i bardzo się z tego cieszę, bo przez to lektura mogła okazać się mniej interesująca, niż była.

Zagadka salamandry & Zagadka zegara maltańskiego - Jorn Lier Horst


CLUE to seria książek detektywistycznych skierowana do młodszych czytelników. Głównymi bohaterami jest trójka przyjaciół: Cecilia, Leo, Une i pies Egon. To niezwykle inteligentne dzieciaki, które uwielbiają rozwiązywać zagadki i odkrywać tajemnice. Są uważnymi obserwatorami i mają więcej odwagi niż niejeden śmiałek. No i nie boją się pakować w kłopoty, co robią cały czas. Prowadzą własne śledztwa na równi ze śledztwem policji i sami odkrywają o wiele więcej niż mundurowi.

Diabelski walc - Jonathan Kellerman

Autor: Jonathan Kellerman
Tytuł: Diabelski walc
Tytuł oryginału: Devil's waltz
Seria: Alex Delaware
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 07.09.2015
Liczba stron: 560

'Alex Delaware, psycholog dziecięcy, zostaje wezwany do szpitala na konsultacje. Pacjentka, kilkuletnia Cassie, przynajmniej raz w miesiącu trafia w ciężkim stanie na ostry dyżur. Nikt nie potrafi jej zdiagnozować.
Prowadząca lekarka podejrzewa zespół Münchausena per procura, który polega na tym, że to opiekunowie wywołują chorobę dzieci. Nie chce jednak rzucać niepopartych dowodami oskarżeń, bo rodzina Cassie jest bardzo zamożna i wpływowa.
Alex postanawia przyjrzeć się sprawie. Ale im dłużej ją bada, tym więcej przerażających faktów odkrywa, a krąg podejrzanych nieustannie się powiększa.' -lubimyczytac.pl

Byłam tu - Gayle FormanAutor: Gayle Forman
Tytuł: Byłam tu
Tytuł oryginału: I was here
Seria: Myślnik
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 23.09.2015
Liczba stron: 327

'Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.' - lubimyczytac.pl

Seria Muzyczna #2 I Dawid Podsiadło, Andrea Faustini & Jess Glynne


Witam w drugim poście w Serii Muzycznej! Miał się on pojawić jeszcze w październiku, ale jakoś zabrakło motywacji, żeby go skończyć. Ale teraz już jest :) Bez zbędnego przedłużania, zapraszam do poczytania i posłuchania.

Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym) - Lee Crutchey


Hej ho! Dzisiaj przychodzę do Ciebie, drogi czytelniku, z opinią o książce, która, de facto, książką nie jest. Nie jest też poradnikiem. Jest przewodnikiem, który poprowadzi Cię do bycia szczęśliwym. No, albo chociaż odrobinkę mniej smutnym, to mogę obiecać :)

Kroniki Nicka #1: Nieskończoność - Sherrilyn Kenyon


Autor: Sherrilyn Kenyon
Tytuł: Nieskończoność
Tytuł oryginału: Infinity
Seria: Kroniki Nicka #1
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2015
Liczba stron: 464

Nastolatki kontra zombie

Sherrilyn Kenyon to autorka, którą polski czytelnik może kojarzyć z kilkoma częściami serii o Mrocznych Łowcach wydanymi przez MAG-a. Jej nowa powieść, Nieskończoność, to pierwszy tom Kronik Nicka, spin-offu wspomnianego cyklu. Opowiada on o losach tytułowego Nicka, którego czytelnicy mieli okazję poznać wcześniej w Rozkoszach nocy.

Stosikowo #15 & mini podsumowanie października


Tego postu miało nie być. Długo się nad tym zastanawiałam i w sumie nie mam nawet dobrego miejsca żeby zrobić zdjęcia książkom. Życie w akademiku takie trudne. Ale w końcu zmobilizowałam się i coś z tego wyszło. Dlatego po raz pierwszy stosik będzie w nieco zmienionej i trochę bardziej rozciągniętej wersji - mam nadzieję, że Was nie zanudzę. No i mam jeszcze mini podsumowanie października. Dlaczego mini? Przekonacie się sami ;)

Lato koloru wiśni - Carina BartschAutor: Carina Bartsch
Tytuł: Lato koloru wiśni
Tytuł oryginału: Kirschroter Sommer
Seria: Lato koloru wiśni (?) #1
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17.06.2015
Liczba stron: 496


A przecież książki to jeden z najcenniejszych darów na ziemi. Kunsztownie zestawione słowa, które zmieniały się w melodię, a potem w obrazy. Białe, puste kartki, na których powstawały światy większe od wszechświata. Przestrzenie, które wciągały ludzi i kazały im zapominać o wszystkim wokół. Literatura była magicznym zaklęciem, któremu całkowicie uległam.


Lato koloru wiśni to debiutancka powieść niemieckiej pisarki Cariny Bartsch i jednocześnie pierwsza część serii, w której na chwilę obecną zaplanowane są trzy tomy. To również prawdopodobnie pierwsza na polskim rynku książka z nurtu New Adult pióra młodej Niemki.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).