Stosikowo #13 I Znowu przesadziłam


Sierpień niestety się kończy, a to oznacza powrót do szkoły i teoretyczny początek jesieni. Cóż, ja do szkoły nie wracam, mam jeszcze cały miesiąc na błogie lenistwo i czytanie książek. No i nareszcie mam tego upragnionego laptopa, o czym informowałam Was już na fanpage'u i poprzez Snapchata (dodajcie mnie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście: blondiczyta). A to oznacza tylko jedno: nadrabianie zaległości blogowych. Tak, tak nareszcie wszystko wraca do starego porządku i posty będą się pojawiać w miarę systematycznie, 2-3 razy w tygodniu, a czasem nawet więcej. Już teraz zamierzam rozpisać sobie kiedy będę publikować zaległe posty i dodam mały harmonogram gdzieś na pasku bocznym żebyście wiedzieli co i kiedy wjedzie na bloga. 

{Recenzja premierowa} Wyspa potępionyh - Melissa de la Cruz

Autor: Melissa de la Cruz
Tytuł: Wyspa potępionych
Tytuł oryginału: Descendents. Isle of the Lost
Seria: Następcy
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 24.08.2015
Liczba stron: 320

Czytając baśnie, czy oglądając ich adaptacje filmowe zawsze skupiamy się tylko na bohaterach pozytywnych. To właśnie losy pięknych księżniczek, przystojnych książąt, czy uroczych zwierzaków interesują nas najbardziej. Są idealni, więc chcemy dla nich jak najlepiej. I właśnie z tego powodu mało kto darzy jakąkolwiek sympatią postaci negatywne, tych tzw. wrogów. Tylko zakłócają życia naszych ulubieńców, powodują problemy, a ich działania doprowadzają prędzej czy później do tragedii. Są zawsze w innym obozie i nie mamy szansy dowiedzieć się jak wygląda ich życie po szczęśliwym zakończeniu. Aż do teraz. Melissa de la Cruz postanawia uciąć dyskusje i pokazuje nam swoją wizję losów złoczyńców wszech czasów.

Ogień i woda - Victoria ScottAutor: Victoria Scott
Tytuł: Ogień i woda
Tytuł oryginału: Fire&Flood
Seria: Ogień i woda
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania:17.06.2015
Liczba stron: 368

Rodzina jest bardzo ważna dla każdego z nas. Chcemy dla naszych bliskich wszystkiego co najlepsze, bez względu na przeciwności zrobilibyśmy dla nich wszystko. Tella nie wybiega poza ten schemat. Uważa, że rodzice robią jej na złość, ale jest w stanie im wybaczyć, bo zdaje sobie sprawę, że robią to dla jej brata. Cody jest chory, a Tella jest w stanie zrobić absolutnie wszystko żeby mu pomóc. Dlatego kiedy dowiaduje się o leku, nie waha się ani chwili i rusza by wziąć udział w Piekielnym Wyścigu.

Liebster Blog Award #5

 

Nominacja Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


Kolejny raz zostałam nominowana do tej nagrody, tym razem przez Kanię z bloga KaniaFrania. Bardzo dziękuję! <3


Dane wrażliwe - Ewa NowakAutor: Ewa Nowak
Tytuł: Dane wrażliwe
Seria: Miętowa
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014
Liczba stron: 248


Każdy z nas w pewnym momencie wchodzi w etap szukania akceptacji wśród rówieśników. Zazwyczaj przypada to na okres podstawówki i gimnazjum (w liceum większość osób już o to nie dba). Pragnienie bycia kimś w środowisku szkolnym doprowadza często do słodkich kłamstewek, by pokazać siebie w lepszym świetle. A co jeśli przez zupełny zbieg okoliczności małe kłamstewko rozrasta się do rangi potężnego kłamstwa? No cóż, o to zapytajmy Ninę.

T5W: Ulubione lektury obowiązkowe

 

Dzisiejszy temat jest dla mnie stworzony. Mam za sobą już trzy etapy edukacji, więc jeśli chodzi o lektury powinnam być mistrzem prawda? Prawda? No dobra, może i nie, ale mam kilka swoich ulubionych lektur szkolnych, które zapisały się w mojej pamięci podczas tych 12 lat. Wielu z nich już nie pamiętam, dlatego ta lista to zlepek tego co pierwsze przyszło mi na myśl, kiedy zastanawiałam się nad moimi typami. Zapraszam! 

Ezotero. Córka wiatru - Agnieszka TomczyszynAutor: Agnieszka Tomczyszyn
Tytuł: Ezotero. Córka wiatru
Wydawnictwo: MG
Data wydania:  17.06.2015
Liczba stron: 274 


Wydawnictwo MG kojarzone jest zazwyczaj z nowymi wydaniami klasyków literatury, ale mało osób jest świadome tego, że wydawnictwo to promuje także polskich pisarzy współczesnych, szczególnie tych mniej znanych. Ja zwolenniczką literatury spod pióra Polaków nie jestem, ale zawsze zdarzają się wyjątki, a książki wydane przez MG mogę brać w ciemno. Tak było też w tym przypadku. Dostałam propozycję, okładka mnie zaczarowała i tak oto jestem i recenzuję dla was tą iście magiczną powieść.

Grając w miłość - Abbi GlinesAutor: Abbi Glines
Tytuł: Grając w miłość
Tytuł oryginału: Take a chance
Seria: Rosemary Beach
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: lipiec 2015
Liczba stron: 234

Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę, który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?

Liebster Blog Award #4

 

Nominacja Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


Kolejny raz zostałam nominowana do tej nagrody, tym razem przez Natalię z bloga Książkoholik. Bardzo dziękuję! <3

Papierowe miasta - John Green


Autor: John Green
Tytuł: Papierowe miasta
Tytuł oryginału: Paper Towns
Seria: Myślnik
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 05.06.2013
Liczba stron: 400


Pójdziesz do papierowych miast i nigdy już nie powrócisz.


Niedawno swoją premierę miała ekranizacja kolejnej książki Johna Greena, więc dzisiaj podzielę się z Wami moją opinią na temat owej książki, jaką są Papierowe Miasta. Jest to moje trzecie spotkanie z tym autorem, i jak na razie nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona, lub w jakiś sposób rozczarowana. Jednak czy ta powieść Pana Zielonego spodobała mi się tak bardzo jak chociażby cudowne Gwiazd naszych wina?

July Wrap Up!Lipiec już za nami, a ja nie mam zielonego pojęcia jak to się mogło stać. Dni dosłownie przelatują mi między palcami, co prawdopodobnie jest spowodowane wkradającą się rutyną, więc czas najwyższy żeby coś zmienić. No, jeszcze nie wiem co, ale coś wymyślę. A dzisiaj zapraszam Was na króciutkie podsumowanie mojego czytelniczego miesiąca :3

{Stosikowo #12} Lipcowy stos pełen samych cudowności ^^No witam, witam! Plan recenzencki mi się sypie (znowu), a stos publikuję z lekkim poślizgiem. Na swoje wytłumaczenie mam tylko fakt, że mój stary aczkolwiek ukochany laptop ostatecznie i nieodwołalnie postanowił się popsuć. No i koniec, trzeba kupić nowy, co pewnie zajmie trochę czasu. Więc dzisiaj, dla relaksu, zapraszam na stos, jutro podsumowanie miesiąca, a potem lecim od nowa z  (zaległymi) recenzjami ;)


Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).