Załącznik - Rainbow Rowell


Znalezione obrazy dla zapytania załącznik rainbow rowellAutor: Rainbow Rowell
Tytuł: Załącznik
Tytuł oryginału: Attachments
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 14.09.2016
Liczba stron: 416

Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. 
Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga. 
Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. 
Co miałby jej powiedzieć...? 
„To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?” (lubimyczytac.pl)

Seria Muzyczna #3 I Hamilton

Trzecia odsłona Serii Muzycznej będzie w pełni poświęcony mojej ostatniej obsesji. Tak, płyty nagrane przez oryginalną obsadę Hamiltona, czyli jednego z najgłośniejszych musicali broadwayowskich ostatnich lat przesłuchałam po raz pierwszy kilka miesięcy temu i od tego czasu nie mogę się od nich uwolnić. Za  oceanem nagrania odniosły równie wielki sukces co sam musical i to samo w sobie jest nie lada wyczynem. W Polsce mało kto o Hamiltonie słyszał, co w sumie jest zrozumiałe, bo nie przedstawia on części naszego dziedzictwa narodowego, mało kto zna historię formowania się państwa amerykańskiego, więc postać Alexandra Hamiltona będzie dla większości zupełnie obca. Nie znaczy to jednak, że sam musical i muzyka nie są warte uwagi, bo uwierzcie mi na słowo, że są.

Ballada o przestępcach - Marcin Hybel

Znalezione obrazy dla zapytania ballada o przestępcachAutor: Marcin Hybel
Tytuł: Ballada o przestępcach
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 30.08.2016
Liczba stron: 462

W drodze do Londynu wędrowna trupa zostaje napadnięta przez szajkę bezwzględnych łotrów. Dochodzi do masakry, z której uchodzi z życiem dwóch chłopców: ośmioletni Gilbert i dwunastoletni William. Bandyci zabierają dzieci do podlondyńskiej mieściny, gdzie chłopcy przechodzą szkolenie żebracze, poznają czym jest gniew i cierpienie. Wkrótce bracia zostają rozdzieleni. Gilbert jest szkolony na mordercę, William zaś uczy się złodziejskiej sztuki. Na ich drodze czai się wiele niebezpieczeństw, a poczucie spokoju jest tylko złudzeniem…
Pełna zwrotów akcji opowieść o walce i miłości w bezwzględnym świecie łotrzykowskich porachunków. (lubimyczytac.pl)

Wyzwanie czytelnicze Rory Gilmore

Źródło: Siostry w bibliotece
W pierwszej połowie lipca szukałam nowych seriali, które mogłabym zacząć oglądać. Czytanie to jedno, ale seriale to zupełnie co innego. Obie te rzeczy są moimi wymogami udanych wakacji. Inną sprawą jest, że jestem bardzo podatna na wpływy innych ludzi i takim sposobem postanowiłam sprawdzić serial, którym zachwyca się ostatnio Alicja z bloga Siostry w bibliotece. Obejrzałam kilka pierwszych odcinków i wciągnęłam się. Dokładnie takiego serialu potrzebowałam. A teraz kiedy już skończyłam go oglądać i nie mogę się doczekać na nowe odcinki postanowiłam nadrobić trochę zaległości w czytaniu książek, które uwielbia Rory.

Recenzja przedpremierowa // Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska

Znalezione obrazy dla zapytania dziewczyna z dzielnicy cudów
Autor: Aneta Jadowska
Tytuł: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Seria: Cykl o Nikicie #1
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 14.09.2016
Liczba stron: 500

W połowie sierpnia otrzymałam tajemniczą paczkę, a w niej prebooka Dziewczyny z Dzielnicy Cudów Anety Jadowskiej od wydawnictwa SQN. Zdziwiłam się, bo nie prosiłam o tę książkę, ale opis wydał mi się na tyle interesujący by ją przeczytać, a że akurat skończyłam czytać inną książkę, to zabrałam się za Jadowską od razu. Słyszałam o tej autorce co nieco już wcześniej, nigdy jednak nie przyszło mi się spotkać z jej powieściami. No cóż, najwyższy czas to zmienić!

Czytelnicze podsumowanie sierpnia

Dla niektórych wakacje dobiegły końca, dla mnie trwają nadal. Nie znaczy to jednak, że we wrześniu będę mogła sobie pozwolić na czytanie tak wielu książek co w lipcu czy sierpniu. Wrzesień jest dla mnie zarezerwowany na naukę, szukanie mieszkania i ogólnie załatwianie tysiąca spraw związanych ze studiami. Czytać pewnie i tak będę, w szczególności lektury, których zostało mi jeszcze trochę. No, ale nie przedłużając zapraszam na moje czytelnicze podsumowanie sierpnia!

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).