Gwiazda zaranna - Pierce Brown

Autor: Pierce Brown
Tytuł: Gwiazda zaranna
Tytuł oryginału: Morning Star
Seria: Red Rising #3
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 20.04.2016
Liczba stron: 512

Najważniejsza misja Synów Aresa

Gwiazda zaranna to ostatni tom trylogii Red Rising autorstwa amerykańskiego pisarza i scenarzysty Pierce’a Browna. Rozpoczynająca cykl Złota krew była literackim debiutem, trzeba przyznać, że całkiem udanym. Za oceanem powieść zyskała uznanie krytyków oraz podbiła serca czytelników. Jej sukces powtórzyły kolejne tomy serii, lokując się coraz wyżej na liście bestsellerów New York Times’a.

Hopeless - Colleen Hoover

Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Hopeless
Tytuł oryginału: Hopeless
Seria: Hopeless #1
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 16.06.2014
Liczba stron: 424

Kilka dni przed spotkaniem z Colleen Hoover w Krakowie postanowiłam sięgnąć po jej kolejną książkę. W końcu znalazłam wymówkę żeby przełożyć Hopeless na sam szczyt mojej listy TBR, w końcu posiadam ją prawie od dnia premiery. Tak się szczęśliwie zdarzyło, że miałam ją w tym czasie ze sobą w Krakowie i mogłam od razu zagłębić się w tą historię. I tak właśnie zrobiłam.

Gregor i tajemne znaki - Suzanne CollinsAutor: Suzanne Collins
Tytuł: Gregor i Klątwa Stałocieplnych
Tytuł oryginału: Gregor and the Marks of Secret
Seria: Kroniki Podziemia #4
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 02.06.2016
Liczba stron: 368

Od wieków myszy – chrupacze – były zmuszone stale uciekać, przeganiane z zajmowanych przez nie terenów przez szczury. Teraz jednak chrupacze znikają, a młoda królowa Luksa, która zawdzięcza im życie, zrobi wszystko, by dowiedzieć się dlaczego.
Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Gregor i Botka wrócili z Podziemia, gdzie musieli pozostawić chorą mamę. Teraz przyłączają się do wyprawy, której celem ma być jedynie zdobycie informacji – Gregor jest szczęśliwy, że tym razem nie ciąży na nim żadna przepowiednia. Kiedy jednak wychodzi na jaw, jaki los czeka myszy i być może ludzi, wyprawa okazuje się dużo bardziej dramatyczna, niż podejrzewali – a chłopak zaczyna rozumieć, jakiemu proroctwu musi jeszcze stawić czoło.
Moce Gregora zostają wystawione na śmiertelną próbę w tej pełnej napięcia i przygód przedostatniej części Kronik Podziemia „Gregor i tajemne znaki”.

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej - Sarah DessenAutor: Sarah Dessen
Tytuł: Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej
Tytuł oryginału: The Moon and More
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 06.07.2016
Liczba stron: 448

Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej. Wakacyjny romans? Czemu nie. Do Colby przyjeżdża też na lato ojciec Emaline, który rzadko utrzymywał z nią kontakt. Emaline pociąga urok wielkiego świata, jaki roztaczają przed nią Theo i ojciec. Ambitna i pracowita, zawsze pragnęła gwiazdki z nieba i jeszcze więcej. Jednak nie można mieć wszystkiego, a marzenia nie zawsze się spełniają.

Czytelnicze plany na sierpień

W sierpniu nie zamierzam próżnować, i chociaż będę miała zdecydowanie mniej czasu na czytanie, to nadal będę się starać, by przeczytać jak najwięcej. Szczególnie książek z mojej listy TBR na przyszły rok akademicki.

Czytelnicze podsumowanie lipca

Lipiec minął zadziwiająco szybko i tym samym 1/3 moich wakacji odeszła w zapomnienie. Czas na sierpień, który u mnie będzie wypełniony czytaniem lektur na studia i nauką. Brzmi światnie, już nie mogę się doczekać! Ale tymczasem wróćmy jeszcze na chwilkę do lipca i książek, które udało mi się przeczytać.


Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).