Teraz albo nigdy - Sarrah Dessen


Autor: Sarrah Dessen
Tytuł: Teraz albo nigdy
Tytuł oryginału: The Truth About Forever
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 05.2016

Macy musi być idealna. Idealna córka, idealna uczennica, idealna dziewczyna. W ten sposób nie będzie kłopotem dla matki, która po śmierci męża i tak ledwo się trzyma. Dzięki temu będzie pasowała do Jasona, jej chłopaka, zakochanego w sobie nerda.
Jej życie musi być zaplanowane – tylko odpowiedzialne decyzje i rozsądne wybory. Wakacje? Praca i nauka do egzaminów. I – rzecz jasna – tęsknota za Jasonem, który wyjechał na obóz naukowy.
Macy w swoich planach nie uwzględniła tylko jednego – że życie potrafi zaskakiwać.
Na czas wakacji znajduje pracę w firmie cateringowej. Choć panuje tam chaos – coś, czego dotychczas unikała jak ognia – nowe towarzystwo bardzo dobrze na nią wpływa. Cała załoga, a zwłaszcza przystojny Wes, sprawia, że poukładany świat Macy rozpada się na kawałki, co ku jej zaskoczeniu coraz bardziej jej się podoba. -lubimyczytac.pl

Red Rising. Gwiazda zaranna - Pierce Brown (audiobook)Autor: Pierce Brown
Tytuł: Gwiazda zaranna
Seria: Red Rising
Tytuł oryginału: Morning star
Lektor: Roch Siemianowski
Wydawnictwo: StoryBox.pl
Data wydania: 04.2016
Czas trwania: 22h 20min

Synowie Aresa w natarciu

Czy w walce o sprawiedliwość i równość klasową jest sens? Cóż, odpowiedź wydaje się być oczywista, jednak biorąc pod uwagę koszty, które trzeba ponieść, by osiągnąć zamierzone cele, niejeden mógłby się zawahać. Ale nie człowiek, który dla walki o dobro ogółu musiał poświęcić całe swoje życie, rodzinę i przyjaciół, a także najważniejszą osobę w życiu – swoją ukochaną.

Odkąd cię nie ma - Morgan Matson

Autor: Morgan Matson
Tytuł: Odkąd cię nie ma
Tytuł oryginału: Since you've been gone
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016
Liczba stron: 384


Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna! -lubimyczytac.pl

Cień i kość - Leigh Bardugo


Autor: Leigh Bardugo
Tytuł: Cień i kość
Tytuł oryginału: Shadow and bone
Seria: Grisza #1
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Data wydania: 19.06.2013
Liczba stron: 380


Czy wybraniec losu, osoba jedyna w swoim rodzaju, która może mieć wpływ na bieg historii musi być usatysfakcjonowana swoim życiem? Jest to wątpliwe, bo jak można cieszyć się, że jakaś siła rządząca wszechświatem zaplanowała wszystko za wybrańca i nie ma on nic w tej sprawie do powiedzenia? Bycie świetnym i przeznaczonym do wielkich rzeczy wiąże się także z ogromną odpowiedzialnością, nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za innych; z niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku i przymusem dokonywania wyborów, które mogą zaważyć na losie ludzkości. Alina została wybrana przez los i nie można powiedzieć, że jest najszczęśliwszą osobą na świecie kiedy się o tym dowiaduje.

Podsumowanie majaDlaczego maj musiał tak szybko uciec? Było nam przecież razem tak przyjemnie: koncerty, wyjazdy, dużo książek i spotkań w gronie znajomych. A taki czerwiec co ma niby do zaoferowania. No dobra, robi się ciepło, a raczej gorąco, powiecie. Ale ja nie lubię wysokich temperatur, a w dodatku sesja zbliża się wielkimi krokami, co nie sprzyja czytaniu książek. Dobrze przynajmniej, że maj wypadł u mnie tak pozytywnie i mam motywację, by przeć naprzód.

Bajki, które zdarzyły się naprawdę - Anna MoczulskaAutor: Anna Moczulska
Tytuł: Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Historie słynnych kobiet.
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 24.08.2015
Liczba stron: 320

Jakie czasy, taki Kopciuszek

Życie to nie bajka, trudno się z tym nie zgodzić. Nawet dawne królowe i księżniczki nie miały cudownej i wolnej od trosk egzystencji, wiele z nich nie doczekało się także wymarzonego, szczęśliwego happy endu. Jednak czy żyjące w dawnych czasach damy mają coś wspólnego z bohaterkami bajek? Najwidoczniej tak. Odkryła je Anna Moczulska i dopasowała dwadzieścia biografii prawdziwych kobiet do żywotów postaci z kart książek dla dzieci.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).