Gregor i Klątwa Stałocieplnych - Suzanne CollinsAutor: Suzanne Collins
Tytuł: Gregor i Klątwa Stałocieplnych
Tytuł oryginału: Gregor and the Curse of the Warmbloods
Seria: Kroniki Podziemia #3
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 13.01.2016
Liczba stron: 382


Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić… chyba że będzie mogła im towarzyszyć.

Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba dosięga jednej z najbliższych Gregorowi osób, chłopiec zaczyna rozumieć, jaką rolę ma do odegrania w Przepowiedni Krwi. Musi zrobić, co w jego mocy, by powstrzymać broń biologiczną, która zagraża wszystkim stałocieplnym mieszkańcom Podziemia. Tylko jak tego dokonać? -lubimyczytac.pl


Red Rising: Złoty Syn - Pierce BrownAutor: Pierce Brown
Tytuł: Złoty Syn
Tytuł oryginału: Golden Son
Seria: Red Rising #2
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 19.11.2015
Liczba stron: 512

Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem.
Darrow au Andromedus, sławny absolwent Instytutu Marsa, wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję – próbuje osłabić Złotych tyranów od wewnątrz i obalić ich bezwzględne rządy nad ludzkością. Wydaje się, że jest już blisko osiągnięcia celu, gdy ponosi klęskę. Świat Złotych gardzi przegranymi i spycha ich na dno bez litości. Nie ma tu przyjaźni, lecz tylko sojusze – dawni bracia stają się wrogami, a śmiertelni wrogowie aliantami. Darrow boleśnie się o tym przekona.
Czy uda mu się podnieść? Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy też stanie się potworem jak inni i polubi okrucieństwo, w którym nauczył się żyć? -lubimyczytac.pl

Wrap Up: Luty i Marzec


Siemanko :)
Powoli staram się znowu wbić w blogowanie, więc dzisiaj będzie bardzo krótko o książkach, które przeczytałam w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jak wiecie na początku marca dopadła mnie ogromna niechęć i brak motywacji do zrobienia czegokolwiek. Przestałam czytać, przestałam pisać. W pierwszym przypadku trwało to dwa tygodnie, w drugim cały miesiąc. Teraz czuję się już lepiej i wracam z recenzjami i innymi postami.

Zima koloru turkusu - Carina BartschAutor: Carina Bartsch
Tytuł: Zima koloru turkusu
Tytuł oryginału: Türkisgrüner Winter
Seria: Lato koloru wiśni #2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 10.2015
Liczba stron: 456

Zmagań o miłość ciąg dalszy

Nareszcie jest! Zima koloru turkusu, czyli drugi tom historii dwójki studentów, którzy próbują odnaleźć miłość, nareszcie w Polsce. Pierwsza część, Lato koloru wiśni, była rewelacyjna, dlatego wiele osób z zapartym tchem wyczekiwało wieści o kolejnej książce Bartsch z tej serii. W inicjującym tomie autorka świetnie zarysowała fabułę, by móc ją rozwinąć ją w kolejnej części. Jednak czy kontynuacja historii Emely i Elyasa zachwyca równie mocno jak jej poprzedniczka? Czy autorce udało się ominąć syndrom drugiego tomu?

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).