Księga wyzwań Dasha i Lily - Rachel Cohn & David Levithan / KONKURS

Autor: Rachel Cohn & David Levithan
Tytuł: Księga wyzwań Dasha i Lily
Tytuł oryginału: Dash & Lily's Book of Dares
Seria: Myślnik
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 18.11.2015
Liczba stron: 312
  

W okresie świątecznym najlepiej jest czytać książki, które ze świętami mają coś wspólnego. Nie ma innej pory roku, która lepiej pasuje do magii i uroku takich opowieści, mogę nawet powiedzieć, że niewłaściwe wydaje się czytanie książek z wątkiem świątecznym kiedy indziej niż właśnie w grudniu. No ale, jeśli jesteście osobami podobnymi do mnie i zdarza Wam się zatęsknić za świętami, to czasem tylko przeczytanie takiej książki może w jakiś sposób uciszyć tą rosnącą w sercu tęsknotę. Na ratunek przychodzi nowa książka Davida Levithana i Rachel Cohn.

Przedpremierowo / Kamień i sól - Victoria Scott


Autor: Victoria Scott
Tytuł: Kamień i sól
Tytuł oryginału: Salt&Stone
Seria: Ogień i woda #2
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 17.02.2016
Liczba stron: 365

Jak wiele można zrobić dla bliskiej osoby? Najwidoczniej bardzo dużo, skoro nawet ryzykowanie życia jest warte zdobycia lekarstwa na nieuleczalną chorobę. Uczestnicy rozgrywki doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego nic nie zatrzyma ich w walce o szczęśliwe życie dla ukochanej osoby. A wygrana jest coraz bliżej... Czy jesteście gotowi na kolejne dwa etapy Piekielnego Wyścigu?

Książkowi mężczyźni, dla których straciłam głowę!


Dzisiaj 14 luty. Walentynki - Dzień Zakochanych, a jednocześnie dzień moich 20 urodzin. No niestety, kończy się -naście, ale nie o tym chcę dzisiaj z Wami porozmawiać. Zajmę się raczej czymś przyjemniejszym niż użalanie się nad sobą i podzielę się z Wami tajemną wiedzą na temat moich książkowych zauroczeń.

Przedpremierowo / Szklany Miecz - Victoria Aveyard


Autor: Victoria Aveyard
Tytuł: Szklany Miecz
Tytuł oryginału: Glass Sword
Seria: Czerwona Królowa #2
Wydawnictwo: Moondrive/Otwarte
Data wydania: 17.02.2016
Liczba stron: 558

Kontynuacja, na którą czekało wielu fanów Czerwonej Królowej! Victoria Aveyard nie spoczęła na laurach i raczy nas dalszymi przygodami Mare Barrow, Czerwonej złodziejki, która przez niefortunny zbieg okoliczności wylądowała w samym środku intrygi uknutej przez okrutną królową. Sama czytałam pierwszą część trylogii zaraz przed lekturą drugiej i bardzo się cieszę, że od razu mogłam przeskoczyć do drugiej, bo jednak świat przedstawiony wciąga i chce się w nim przebywać jak najdłużej, mimo iż nie dzieje się tam dobrze. Lekturę Szklanego Miecza wiązałam też jednak z wątpliwościami. No bo wiadomo, kontynuacja jakiejś historii często nie dorównuje tej pierwszej, inicjującej opowieść książce. Cóż, mogę powiedzieć, że mimo wszystko Aveyard mnie nie zawiodła.

Plany czytelnicze na 2016 rok

Jeden miesiąc tego roku z głowy, a Oli dopiero teraz zabiera się za ogarnianie czytelniczych planów. Nie pamiętam żebym robiła coś podobnego rok temu, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć nową tradycję prawda? Posty tego typu przez jakiś czas były wszędzie i po zastanowieniu uważam, że to całkiem dobry pomysł żeby postanowić sobie jakie książki chce się przeczytać w najbliższych miesiącach. Moja lista TBR jest bardzo długa, więc dzisiaj podzielę się z Wami jedynie kilkoma książkami, które muszę przeczytać w 2016 roku.

Czerwona Królowa - Victoria Aveyard

Autor: Victoria Aveyard
Tytuł: Czerwona Królowa
Tytuł oryginału: Red Queen
Seria: Czerwona Królowa #1
Wydawnictwo: Moondrive/Otwarte
Data wydania: 18.02.2015
Liczba stron: 488

Zaczynając czytać tę książkę miałam wiele wątpliwości, bo opinie na jej temat są naprawdę różne. Niektórzy ją kochają, inni nienawidzą, a jeszcze inni są gdzieś pomiędzy. Dla samej powieści to nawet dobrze, bo więcej osób po nią sięga, żeby zobaczyć co w niej takiego strasznego, albo co czyni ją tak wspaniałą. I według mnie już samo to jest świetne - różnorodność opinii i naszych gustów czytelniczych. Bo ten sam aspekt, który pokochała jedna osoba, druga może uważać za największy minus książki. A tak wracając do Czerwonej Królowej, to co czyni ją aż tak kontrowersyjną pozycją?

Podsumowanie stycznia & Stosik

 Trochę spóźnione podsumowanie, ale i tak się liczy, prawda? Musicie mi wybaczyć poślizgi czasowe z postami w pierwszej połowie lutego - wiadomo, jest sesja i wypadałoby ją przeżyć. Ale mam malutką przerwę między egzaminami, więc udało mi się trochę się ogarnąć, także ten tydzień już będzie trochę bardziej zorganizowany niż poprzedni. 

Piękna katastrofa & Chodząca katastrofa - Jamie McGuireAutor: Jamie McGuire
Tytuł: Piękna katastrofa & Chodząca katastrofa
Tytuł oryginału: Beautiful Disaster & Walking disaster 
Seria: Piękna katastrofa
Wydawnictwo: Albatros

Ten post spędził bardzo, baardzo dużo czasu jako wersja robocza. Dlaczego? Powód jest prosty: mimo wszystko, czasami nadal mam problemy z pisaniem o słabych książkach. To znaczy, jak książka mnie porządnie zdenerwuje, to pisze się szybko, ale jak książka jest po prostu nijaka, to jak na złość słowa nie chcą dać się ułożyć w sensowne zdania.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).