Złe dziewczyny nie umierają - Katie AlenderAutor: Katie Alender
Tytuł: Złe dziewczyny nie umierają
Tytuł oryginału: Bad girls don't die
Seria: Złe dziewczyny nie umierają #1
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 13.01.2016
Liczba stron: 360

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…

Kuracja samobójców - Suzanne Young


Autor: Suzanne Young
Tytuł: Kuracja samobójców
Tytuł oryginału: The Treatment
Seria: Program #2
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 13.01.2016
Liczba stron: 448

Wcale nie tak dawno pisałam Wam co sądzę o Pladze samobójców, a teraz przybywam z recenzją jej kontynuacji. Pierwszy tom serii Young zrobił na mnie duże wrażenie, byłam nim bardzo miło zaskoczona, więc nie mogłam się doczekać momentu, kiedy wreszcie będzie mi dane sięgnąć po kontynuację. Czekać nie musiałam długo, na szczęście, i mimo całemu wszechświatowi (i zbliżającej się sesji) zajęłam się lekturą zaraz po otrzymaniu tej książki. Czy druga część przygód Sloane trzyma poziom?

Kołysanka - Sarrah Dessan


Autor: Sarrah Dessan
Tytuł: Kołysanka
Tytuł oryginału: The Lullaby
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Data wydania: 13.01.2016
Liczba stron: 304


Proza Sarry Dessan intrygowała mnie już od dłuższego czasu. Często słyszy się o niej od zagranicznych recenzentów, którzy zaczytują się i zachwalają jej kolejne powieści, kiedy u nas, w Polsce autorka nie zyskała aż takiej popularności. Na samym początku zastanawiałam się czy jej książki w ogóle są przekładane na język polski, co już samo w sobie może świadczyć, że o Dessan się u nas mówi mało. Dlatego nic dziwnego, że przy pierwszej nadarzającej się okazji zabrałam się za jedną z jej książek, ot tak, żeby zobaczyć o co ten cały szum.

Program. Plaga samobójców - Suzanne Young


Autor: Suzanne Young
Tytuł: Plaga samobójców
Tytuł oryginału: The Program 
Seria: Program #1
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 23.09.2015
Liczba stron: 455


Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program. -lubimyczytac.pl

Najgorsze książki przeczytane w 2015 roku


Ten post może okazać się kontrowersyjny, ale i tak mam zamiar go opublikować. Chcę wyrzucić z siebie cały hejt na złe książki, które chcąc-nie chcąc przeczytałam w 2015 roku. Mimo wszystko jest ich trochę, co mnie martwi. Cel na 2016 rok: czytać mniej kiepskich książek. Trzymajcie kciuki za powodzenie tego postanowienia.

Szczury Wrocławia - Robert J. SzmidtAutor: Robert J.Szmidt
Tytuł: Szczury Wrocławia. Chaos
Seria: Szczury Wrocławia #1
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 22.04.2015
Liczba stron: 544

Wrocław opanowany przez zombie

Wrocław, rok 1963. W mieście wybucha epidemia czarnej ospy i władze decydują się na utworzenie izolatoriów w budynkach użytku publicznego. Mają to być miejsca, w których potencjalni zarażeni będą przechodzić kwarantannę, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zarazy. Jednak nie wszystko idzie po myśli włodarzy. Wkrótce ludzie zamknięci w izolatoriach zaczynają zachowywać się dziwnie – wychodzą na place przed budynkami i atakują strażników. Nie potrzeba wiele czasu, by sytuacja wymknęła się spod kontroli. Zarażeni – określeni później mianem zombie – wychodzą na ulice i kawałek po kawałku opanowują Wrocław.

Podsumowanie grudnia + stosik!

Czas na kolejne podsumowanie! Tym razem podsumuję krótko mój czytelniczy grudzień, a dodatkowo pokażę Wam jakie książki przybyły do mnie w tym miesiącu. Zapraszam!

15 najlepszych książek przeczytanych w 2015 roku + Podsumowanie roku!

Witam Was, kochani, w Nowym Roku! Jej, 2016 rok już nadszedł i w sumie smutno mi, że 2015, który był tak wspaniały, już się skończył. Ale dzięki temu mam jeszcze większe oczekiwania co do tego roku. Mam nadzieję, że spędzę go w otoczeniu jeszcze większej ilości książek i przyjaciół, których zyskałam dzięki blogowaniu właśnie. A dzisiaj zapraszam Was do zobaczenia jakie książki przeczytane w tym roku uważam za najlepsze, a także na krótkie podsumowanie minionego roku.

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).