Seria Muzyczna #3 I Hamilton

Trzecia odsłona Serii Muzycznej będzie w pełni poświęcony mojej ostatniej obsesji. Tak, płyty nagrane przez oryginalną obsadę Hamiltona, czyli jednego z najgłośniejszych musicali broadwayowskich ostatnich lat przesłuchałam po raz pierwszy kilka miesięcy temu i od tego czasu nie mogę się od nich uwolnić. Za  oceanem nagrania odniosły równie wielki sukces co sam musical i to samo w sobie jest nie lada wyczynem. W Polsce mało kto o Hamiltonie słyszał, co w sumie jest zrozumiałe, bo nie przedstawia on części naszego dziedzictwa narodowego, mało kto zna historię formowania się państwa amerykańskiego, więc postać Alexandra Hamiltona będzie dla większości zupełnie obca. Nie znaczy to jednak, że sam musical i muzyka nie są warte uwagi, bo uwierzcie mi na słowo, że są.

 

Musical Hamilton przedstawia historię Alexandra Hamiltona, jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz pierwszego w historii USA sekretarza skarbu. Za powstanie tej produkcji odpowiedzialny jest Lin-Manuel Miranda, który komponował muzykę i pisał teksty od 2009 roku.

Sama na samym początku podchodziłam dość sceptycznie do tej produkcji. Pierwszy raz usłyszałam o niej od Kat z kanału Katytastic, ale nie od razu zaczęłam sprawdzać i szukać o co chodzi. Dopiero po jakimś czasie postanowiłam posłuchać tej muzyki i za pierwszym razem nie za bardzo przypadła mi do gustu. Potrzebowałam kolejnych kilku miesięcy, żeby docenić Hamiltona, zacząć dokładnie słuchać zarówno muzyki jak i tekstów. I kiedy już zaczęłam się wciągać w muzykę z Hamiltona i ogólnie wszystko związane z musicalem przepadłam i przez bite dwa tygodnie nie mogłam wybić się z rytmu ciągłego przesłuchiwania utworów z płyt. No i zanudzałam wiele osób w moim otoczeniu klasyczną gadką jak bardzo niesamowity jest ten soundtrack i jak bardzo muszą go poznać.

I po kilku miesiącach nadal bardzo chętnie wracam do tych kompozycji. Soundtrack z Hamiltona znalazł bardzo specjalne miejsce w moim sercu i jeszcze nie raz będę go odsłuchiwać i przeżywać wszystko na nowo. Coś pięknego, polecam każdemu!

Na dole zostawiam Wam jeszcze występ obsady Hamiltona na Tony Awards oraz niektóre z moich ulubionych coverów utworów z Hamiltona, które znalazłam na YouTube.


Posłuchaj płyty na SpotifyCovery:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skoro już do mnie trafiłeś, Drogi Czytelniku, proszę zostaw po sobie ślad. Powiedz, czy Ci się podobało to co napisałam, czy też nie. Ja naprawdę nie gryzę :)
Uwierz, że każdy komentarz to dla mnie powód do uśmiechu i motywacja do dalszego pisania!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).