Ten jeden rok - Gayle Forman

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden rok
Tytuł oryginału: Just one year
Seria: Ten jeden dzień #2
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 09.09.2015
Liczba stron: 368

W poszukiwaniu utraconego szczęścia

Gayle Forman to autorka książek dla młodzieży. Jak dotąd spod jej pióra wyszło pięć powieści, które zostały przetłumaczone na język polski. Pisze także liczne opowiadania. W naszym kraju jest znana przede wszystkim dzięki bestsellerowej dylogii rozpoczętej Zostań jeśli kochasz. Tylko w tym roku na naszym rynku wydawniczym ukazały się dwa nowe tytuły od Forman: Byłam tu oraz Ten jeden rok.

Wymiankowe paczuchy!


Dzień dobry, cześć i czołem! Jak się miewacie po świętach? U mnie było jak zwykle bardzo dużo jedzenia, śmiechu, rodzinnych gier i wspólnego oglądania filmów. No i moc prezentów! W tym roku Mikołaj był dla mnie nadzwyczaj wyrozumiały. A wszystko przez to, że postanowiłam wziąć udział w dwóch wymiankach książkowych. Tak wiem, szalona ja. W każdym razie, dzisiaj mam zamiar pokazać Wam jakie cudowności znalazłam w swoich paczuchach!

Z mgły zrodzony - Brandon SandersonAutor: Brandon Sanderson
Tytuł: Z mgły zrodzony
Tytuł oryginału: Mistborn
Seria: Ostatnie Imperium #1
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 15.06.2015
Liczba stron: 624

Allomanci kontra Ostatnie Imperium

Brandon Sanderson to autor dziesiątek książek i opowiadań – głównie fantastycznych, które można określić jako niebanalne i intrygujące. Świetnie wykreowane skomplikowane uniwersa i bohaterowie, którzy zaskakują na każdym kroku, to tylko dwie cechy charakterystyczne prozy tego autora. Co interesujące, większość z jego powieści rozgrywa się w tym samym, fikcyjnym świecie. Za najbardziej znane tytuły Sandersona uznać można serię Ostatnie Imperium (nazywaną też właśnie Mistborn), Drogę królów i Stalowe serce.

Liebster Blog Award #8

Nominujecie mnie ostatnio do tak wielu LBA, że ciężko mi je wszystkie ogarnąć, ale hej, będę się starać ;) Do dzisiejszej odsłony tej zabawy nominowała mnie Judyta z House of Readers. Bardzo dziękuję! <3


Niezwyciężona: Pojedynek - Marie Rutkoski


Autor: Marie Rutkoski
Tytuł: Pojedynek
Tytuł oryginału: The Winner's Curse
Seria: Niezwyciężona #1
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 18.11.2015
Liczba stron: 380

Swojego czasu ta książka była dosłownie wszędzie w zagranicznych mediach. Każdy się zachwycał, każdy polecał. Aż miało się ochotę od razu przeczytać i sprawdzić o co chodzi z tym całym zamieszaniem. Dlatego tym bardziej ucieszyłam się, kiedy wydawnictwo Feeria Young ogłosiło, że będzie wydawać tę książkę w polskim przekładzie. Po angielsku też lubię czytać, ale czasami trudno jest zdobyć daną książkę. Wiem, bo już zaczęłam szukać The Winner's Crime. Po prostu muszę wiedzieć co dzieje się dalej!

W sieci umysłów - James Dashner


Autor: James Dashner
Tytuł: W sieci umysłów
Tytuł oryginału: The Eye of Minds
Seria: Doktryna Śmiertelności #1
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 30.09.2015
Liczba stron: 448

Już wkrótce świat zostanie opanowany przez technologię. To całkiem prawdopodobny scenariusz, prawda? Już teraz można powiedzieć, że komputery są wszędzie, prawie każda dziedzina życia jest zdominowana przez technologię. Wykorzystanie jej znacznie wszystko ułatwia, ale niesie także za sobą liczne konsekwencje, ponieważ zawsze znajdą się ludzie, którzy zechcą wykorzystać postęp do własnych, niecnych celów.

Stosikowo #16 {Miesiąc dobrych książek}

Chciałabym powiedzieć, że w tym miesiącu trochę się pohamowałam, ale wyszło jak zwykle. To znaczy, nie kupiłam zbyt wielu książek (bo tylko 2), ale mnóstwo dotarło do mnie od wydawnictw. I jest tu tyle książek, których wyczekiwałam od tak długiego czasu, że jest to zdecydowanie jeden z najbardziej cieszących moje oczy stosów.

Let it snow Book Tag


Widziałam ten tag na zagranicznym booktubie i postanowiłam go spolszczyć już rok temu, ale jakoś nie udało mi się dodać na czas. Ale w tym roku nie przepuszczę okazji! Święta za pasem, a śniegu jak nie było (no, może było go troszeczkę) tak nie ma. Nie wiem jak Wy, ale ja chcę w tym roku ulepić bałwana i potarzać się w białym puchu, więc czas zacząć zaklinać. Let it snow!

Poza sezonem - Jorn Lier HorstAutor: Jorn Lier Horst
Tytuł: Poza sezonem
Tytuł oryginału: Vinterstengt
Seria: William Wisting #7
Wydawnictwo: Smak słowa
Data wydania: 09.09.2015

Już od jakiegoś czasu nie czytałam żadnego rasowego kryminału. I w sumie nie wiem dlaczego, bo jeszcze kilka lat temu mogłam czytać tylko i wyłącznie książki z tego gatunku. Po prostu lubię rozwiązywać zagadki, razem z bohaterami podążać śladem przestępców i analizować zachowania każdego potencjalnego podejrzanego. A w powieściach tego typu niczego nie można być pewnym i podejrzany jest dosłownie każdy.


Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).