Słów kilka o Grze Miejskiej Endgame!


Kiedy tylko przeczytałam na fanpage'u Wydawnictwa SQN, że w ramach promocji drugiej książki z serii Endgame będzie organizowana gra miejska, od razu wiedziałam, że wezmę udział. Uwielbiam tego typu zabawy! Miałam już okazję uczestniczyć w czymś podobnym na terenie Sandomierza i Zamościa, i w obydwu przypadkach bawiłam się doskonale. W bardzo ciekawy sposób można poznać miasto i zapewnić sobie niebanalną rozrywkę. Wystarczy założyć wygodne buty, wrzucić do plecaka plan miasta i przygotować się na poszukiwania!

Maybe Someday - Colleen HooverAutor: Colleen Hoover
Tytuł: Maybe someday 
Tytuł oryginału: Maybe someday
Seria: Maybe #1
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13.05.2015
Liczba stron: 440

Nauczyłem się jednak, że sercu nie można nakazać, kiedy, kogo i jak ma pokochać. Serce robi, co chce. Od nas zależy najwyżej to, czy pozwolimy naszemu życiu i głowie dogonić serce.

Czasami bywa tak, że w jednej chwili cały nasz świat rozsypuje się na kawałki. Pozornie uporządkowane życie wali się nam na głowę, a sami w trybie awaryjnym szukamy ucieczki, jakiegoś wyjścia z sytuacji. I to właśnie w takich momentach może przydarzyć się nam coś cudownego i absolutnie niespodziewanego, a sytuacja z beznadziejnej staje się lepsza niż kiedykolwiek moglibyśmy sobie wymarzyć.

19. Międzynarodowe Targi Książki w KrakowieMinęło trochę czasu odkąd na Zaczytanej pojawiały się regularne posty, prawda? Wiem, wiem, zawaliłam i przepraszam, ale pierwsze tygodnie studiów i aklimatyzacja w nowym miejscu zajęła mi troszeczkę czasu. Teraz czuję się już znacznie bardziej ogarnięta i mam nadzieję, że uda mi się wrócić do blogowania na dobre. Zacznę od posta, w którym uwiecznię mój pierwszy raz na targach książkowych. Padło na Kraków, bo w sumie teraz tu mieszkam i jestem na miejscu, więc aż żal nie skorzystać z takiej fantastycznej okazji. Byłam, pooglądałam i... oczywiście wyniosłam mnóstwo książek! A teraz postaram się jakoś w miarę składnie opisać te cztery dni, pokazać Wam zdjęcia z samych Targów i książki, które wpadły w moje łapki :)

Liebster Blog Award #7


Nominacja Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


Kolejny raz zostałam nominowana do tej nagrody, tym razem przez Karolę z bloga Zaczytana Karolcia. Dziękuję bardzo!

Buntownik - Julie KagawaAutor: Julie Kagawa
Tytuł: Buntownik
Tytuł oryginału: Rogue
Seria: Talon #2
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Data wydania: 09.09.2015
Liczba stron: 416

Jeżeli czytaliście moją recenzję Talonu, to już pewnie wiecie, że pierwsza część serii mnie nie zachwyciła. Owszem, koncepcja na jakiej oparta jest cała historia jest ciekawa, niestety wykonanie pozostawia dużo do życzenia. Nadzieją napawał mnie fakt, że wielu osobom druga część serii podobała się zdecydowanie bardziej niż pierwsza. Jak było w moim przypadku?

Wrześniowy Wrap Up


Kolejny miesiąc za mną i kolejny przede mną. Trochę się u mnie pozmieniało, bo już od kilku dni mieszkam w akademiku w samym Krakowie i właśnie dzisiaj oficjalnie rozpoczęłam rok akademicki. Ciągle trochę mnie to wszystko przeraża, ale żeby się przyzwyczaić potrzeba czasu. Z resztą, co Wam będę opowiadać. Zapraszam na czytelnicze podsumowanie września!

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).