{Premiera} Tuż za rogiem - Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski Już dziś, tj. 29 czerwca ma premierę książka Tuż za rogiem autorstwa Magdaleny Kawki oraz Roberta Ziółkowskiego. Wiecie, że zazwyczaj nie czytam polskich autorów, o czym zresztą przypominam przy każdej okazji, ale wyjątki się zdarzają i ta książka do takich wyjątków należy. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka już niedługo będę miała szansę przeczytać ten twór i go dla Was zrecenzować. A tymczasem zapraszam do rozwinięcia, gdzie możecie zapoznać się z opisem książki :)

Uwiązani - Chad Kultgen

Autor: Chad Kultgen
Tytuł: Uwiązani
Tytuł oryginału: Men, Women & Children
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 07.04.2015
Liczba stron: 352

Internet nie taki straszny

Na początku kwietnia na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka Chada Kultgena pt. Uwiązani. To pierwsza powieść tego autora przetłumaczona na język polski. Oprócz Uwiązanychten amerykański pisarz napisał jeszcze trzy powieści, które cieszą się dużą popularnością wśród zagranicznych czytelników (The Average American Male, The Average American Marriage oraz The Lie).

T5W: Bohaterowie, których chciałbyś utopić


Tak, tak, to już ostatni T5W w tym miesiącu. Nie mam pojęcia kiedy uciekł ten czerwiec. Niby wakacje, a byłam i ciągle jestem tak zaabsorbowana nową pracą, że czasu wolnego mam naprawdę mało. No, ale mam nadzieję, że powoli to wszystko się ustabilizuje. Dzisiaj mamy nawet przyjemny temat, bo porozwodzimy się chwilę nad tym, których bohaterów z chęcią byśmy utopili. Hmmm... ja jestem osobą, która woli nie robić sobie wrogów, no ale jeżeli ktoś mnie fest irytuje, to od razu mam ochotę wykopać go z książki.

Musimy coś zmienić - Sandy Hall


Autor: Sandy Hall
Tytuł oryginału: A Little Something Different
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 06.05.2015
Liczba stron: 304


Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale jesteś obserwowany. Nie tylko przez osoby Tobie bliskie, rodzeństwo, przyjaciół, ale także przez tych, których nie znasz, a któzy znają Ciebie. Brzmi trochę niepokojąco, ale nie o to chodzi. Rzecz w tym, że otaczają Cię ludzie, którzy w ten czy inny sposób interesują się Tobą i Twoim życiem i chcą dla Ciebie jak najlepiej.

T5W: Książki, które przeczytałeś za jednym zamachem (albo blisko)


Normalnie nie jestem osobą, która czyta od razu całą książkę, bez większych przerw, ale jak już mnie trafi, to siadam i czytam kilka godzin, aż skończę. Miałam kilka takich sytuacji, że dosłownie nie mogłam się oderwać od książki i dzisiaj się nimi z Wami podzielę :)

Kochani, dlaczego się poddaliście? - Ava DellariaTytuł: Kochani, dlaczego się poddaliście?
Tytuł oryginału: Love Letters to the Dead
Autor: Ava Dellaira
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 17.03.2015
Liczba stron: 300

Myślę, że kiedy się traci kogoś bliskiego, to trochę tak, jakby się traciło siebie.

Ze stratą bliskiej osoby można sobie radzić na róne sposoby. Zamknąć się w sobie, albo wręcz przeciwnie wyjść do ludzi. Zmienić otoczenie, albo pozostawić wszystko tak jak było. Laurel znalazła swój sposób i pisze listy do swoich idoli, którzy także odeszli.

Malfetto. Mroczne Piętno - Marie LuTytuł: Malfetto. Mroczne Piętno
Tytuł oryginału: The Young Elites
Autor: Marie Lu
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 22.04.2015
Liczba stron: 380

Każdy człowiek kryje w sobie mrok, choć ukryty.

Historia toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli, okazują się być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Głowna bohaterka – Adelina – to nastolatka, której sercem zawładnęła ciemność. Opowieść ukazuje jej pogrążanie się w złu.

T5W: Książki z wieloma punktami widzenia


Nie wiem, czy tytuł posta jest jasny, więc już tłumaczę. Chodzi o książki, w których poznajemy historię z punktu widzenia różnych bohaterów. Taki lekki temat nam wypadł na tę środę :)

Zaginiona Kartoteka. Utracone Dziedzictwa - Pittacus Lore


Tytuł: Zaginiona Kartoteka. Utracone Dziedzictwa
Tytuł oryginału: The Lost Files: The Fallen Legacies
Autor: Pittacus Lore
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 25.09.2013
Liczba stron: 160

Co stało się z Pierwszą, Drugą i Trzecim?

Utracone Dziedzictwa to kolejna gratka dla fanów przygód Dziewiątki z Lorien. Ta mikropowieść to jeden z dodatków do seriiDziedzictwa Planety Lorien. Znamy już Czwartego, znamy Szóstą, a co wiemy o Numerze Pierwszym, Drugim i Trzecim? Nic poza tym, że zginęli, ponieważ w jakiś sposób wytropili ich Mogadorczycy. Pittacus Lore rozwiewa w końcu wątpliwości i opowiada historię pierwszych trzech Gardów.

Love, Rosie - Cecelia AhernTytuł: Love, Rosie
Tytuł oryginału: Love, Rosie
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 03.12.2014
Liczba stron: 512

Życie jest zabawne, prawda? Kiedy już myślisz, że wszystko sobie poukładałeś, kiedy zaczynasz snuć plany i cieszyć się tym, że nareszcie wiesz, w którym kierunku zmierzasz, ścieżki stają się kręte, drogowskazy znikają, wiatr zaczyna wiać we wszystkie strony świata, północ staje się południem, wschód zachodem i kompletnie się gubisz. Tak łatwo jest się zgubić.Love, Rosie to drugie wydanie powieści Ahern dotąd znanej pod tytułem Na końcu tęczy. Po co ta zmiana tytułu? Nie wiem, ale przypuszczam, że z powodów czysto komercyjnych, ponieważ ekranizacja książki ukazała się pod tym samym tytułem. Zostawmy jednak tą kwestię i skupmy się na treści, ponieważ to jest ważne.


Poduszka w różowe słonie - Joanna M. ChmielewskaTytuł: Poduszka w różowe słonie
Autor: Joanna M. Chmielewska
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 20 maja 2015
Liczba stron: 280

W maju dotarła do mnie wiadomość od wydawnictwa MG. Dotyczyła ona wznowienia powieści pani Joanny Marii Chmielewskiej pt. Poduszka w różowe słonie. Autorki nie znałam i nie czytałam żadnej z jej książek, ale zainteresował mnie niebanalny tytuł, opis był intrygujący, no i okładka jest śliczna. No to zamówiłam. Najpierw przeczytała ją moje ciocia i stwierdziła, że jest okej. Po zapoznaniu się z powieścią też mogę powiedzieć, że jest okej. Zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że jest to jedna z lepszych obyczajówek polskiej autorki, jaką czytałam.

T5W: Ulubione książki przeczytane w tym roku (na ten moment!)


Widzicie ten temat? Boski *.* Mogę się pochwalić, że jak dotąd przeczytałam w tym roku aż 50 książek (nie wliczając mang i komiksów) i czytam właśnie 51. Jej, idzie mi świetnie, a są wakacje, więc są szanse, że przeczytam w tym roku ponad 100 książek. Jestem happy! A teraz do rzeczy, zapraszam na moje zestawienie ulubionych książek tego roku (jak do tej pory!) :)

May Wrap Up!Mimo, że w maju miałam matury, to i tak nie przeszkodziły mi one w czytaniu. Tzn. przez pierwsze dwa tygodnie nie czytałam prawie wcale (większość dnia przesypiałam), ale potem poszło z górki :) Zapraszam na podsumowanie miesiąca!


Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).