{Stosikowo #9} Kwietniowy stosik :3Kolejny miesiąc się kończy, co jest tak samo dobijające, jak i ekscytujące. Już jutro zacznie się maj, czyli miesiąc moich maturalnych zmagań. Nawet się nie stresuję, ale chcę to mieć po prostu za sobą. Potem zacznie się harmider ze składaniem dokumentów na uniwersytety i znowu będę musiała się dwoić i troić, żeby wszystko pozałatwiać na czas. Powoli zaczyna mnie także przytłaczać uczucie, że moje dzieciństwo jako takie się kończy i czas na naukę jak być dorosłym. Brrr....
No nic, przejdźmy do książek. W tym miesiącu dobyło mi kilka perełek :)

Odłamki - Ismet Prcić

Autor: Ismet Prcić
Tytuł oryginału: Shards
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 18.03.2015
Liczba stron: 432 

Ludzie naprawdę okazali się "aż tak głupi". Wojna wybuchła naprawdę.


Każda wojna jest straszna. Nie można powidzieć, że jedna jest, czy też była bardziej okrutna od innej. Zawsze cierpią ludzie, płacą życiem za wielkie idee głoszone przez władze. W niedawno wydanej w Polsce książce Odłamki Ismeta Prcić daje świadectwo tego jak sam próbował radzić sobie z sytuacją, w której jego kraj prowadził wojnę.

Tabula Rasa - Kristen Lippert-Martin

Autor: Kristen Lippert-Martin
Tytuł oryginału: Tabula Rasa
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 03.2015
Liczba stron: 352

Wspomnienia to najważniejsza i najcenniejsza wartość, jaką posiada człowiek. To one kształtują to kim jesteśmy, wyrabiają charakter i zaprawiają na przyszłość, by nie popełnić tych samych błędów. Często mówi się, by nie żyć wspomnieniami. Cóż, być może to prawda, w każdym razie warto posiadać pamięć. Jednak w niedalekiej przyszłości może się okazać, że i tę wartość będzie można odebrać każdemu z nas. A bez wspomnień wszyscy ludzie będą po prostu tacy sami, bezbarwni.

{Premiera} Dziewczyna ognia i cierni - Rae CarsonDzisiaj swoją premierę ma książka Dziewczyna ognia i cierni autorstwa Rae Carson i możecie iść do księgarni i ją zdobyć. Ja swój egzemplarz już mam i prezntuje się prześlicznie. Już nie mogę się doczekać aż zaczną ją czytać :)

T5W: Książki, w których pojawiają się podróże


Witam Was w to piękne środowe popołudnie. Jednocześnie muszę powiedzieć, że jest to moja ostatnia środa jako licealistki. W piatek koniec roku, a za 1,5 tygodnia matura. Brrr... na samą myśl cierpie mi skóra. No, może nie będzie tak źle. Ale z tego co się orientuję, to w tym tygodniu gimnazjaliści piszą swoją 'małą maturę'. Jak Wam idzie? No i powodzenia jutro na języku :)

A dzisiaj w topowej środzie tematem są książki, które opisują podróże, lub pojawia się w nich jakaś podróż. Sama uwielbiam podróże, byłam już w kilku(nastu) państwach i widziałam to i owo, i dalej staram się planować kolejne wyjazdy. Przejdźmy więc do listy moich ulubionych książek z podróżami.

{Przedpremierowo} Zakon Mimów - Samantha Shannon

Autor: Samantha Shannon
Tytuł oryginału: The Mime Order
Seria: Czas Żniw #2
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 22.04.2015
Liczba stron: ok.538

Recenzja może zawierać spoilery dotyczące pierwszego tomu serii!

Kontynuacja bestsellerowego Czasu Żniw! Przygotujcie się na powrót do Sajonu Londyn. Paige udaje się uciec z kolonii karnej Szeol I. Razem ze swoimi towarzyszami z obozu, oraz pomocnym przy wyzwoleniu Siedmiu Tarczom z Jaxonem Hall'em na czele, Blada Śniąca wraca do domu. Jednak bogatsza w nowe doświadczenia traci zaufanie nawet do swoich przyjaciół. Ukrywa się, stara się unikać rozgłosu i obmyśla plan pozbycia się Nashiry razem z jej refaickimi sprzymierzeńcami. Jednak zasięg władzy Refaitów jest większy niż Paige się spodziewała.

Starter - Lissa PriceAutor: Lissa Price
Tytuł oryginału: Starters
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 08.04.2015
Liczba stron: 400

Straciła rodziców.
Potem dom.
W końcu własne ciało.
Zrobi wszystko,
żeby je odzyskać.


Młodość nie jest wieczna i szybko przemija. I choćbyś bardzo pragnął, nigdy nie cofniesz się w czasie. Ale możesz go oszukać. Zapraszamy wszystkich Enderów chętnych przeżyć swoją drugą młodość do Prime Destination. Oferujemy szeroki wybór ciał, w których możesz przeżyć swoją drugą młodość. Przyjacielu, nie wahaj się ani chwili dłużej i wróć do czasów beztroski i wiecznej zabawy!

T5W: Narbardziej frustrujące postacie

Ostatnio bardzo intensywnie spędzam czas, bo uczę się do matury, nadrabiam recenzje na bloga i kursuje między kilkoma miastami na szkolenia. Jeej.. interesujące życie maturzysty! Więc zróbmy to szybko i wracam do podręczników :) Dzisiaj przedstawię Wam piątkę najbardziej frustrujących postaci książkowych, oczywiście z mojego punktu widzenia.

Lola i chłopak z sąsiedztwa - Stephanie PerkinsAutor: Stephanie Perkins
Tytuł oryginału: Lola and the Boy Next Door
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 17.02.2015
Liczba stron: 320

Wydawnictwo Amber mimo wielu wątpliwości podjęło się wydania kolejnej powieści Stephanie Perkins w naszym kraju. I bardzo dobrze! Już nie mogłam się doczekać kiedy wreszcie będę mogła zatopić się w lekturze Loli. Książka Anna i pocałunek w Paryżu bardzo mnie rozczuliła, wywołała u mnie wiele niekontrolowanych ochów i achów, i jest to zdecydowanie moja ulubiona ksiązka z gatunku romansów dla młodzieży, czy może new adult, jak kto woli. Jednak czy druga część trylogii sprostała moim oczekiwaniom?

Zaginiona Kartoteka: Numer Sześć - Pittacus Lore


Autor: Pittacus Lore
Tytuł oryginału: The Lost Files: Six's Legacy
Wydawnictwo: Burda książki
Data wydania: 09.11.2011
Liczba stron: 112


Numer Sześć to pierwsza książka w cyklu dodatków do seriiDziedzictwa Planety Lorien, zapoczątkowanej bestsellerem Jestem Numerem Cztery. Owe dodatki to mikropowieści, a objętość każdej wynosi niewiele ponad 100 stron. Tak jak seria główna, książka ta została napisana przez tajemniczego Pittacusa Lore, którego poznajemy na kartach powieści jako wielkiego przywódcę planety Lorien.

{Recenzja Premierowa} The Duff. Ta brzydka i gruba - Kody Keplinger

Autor: Kody Keplinger
Tytuł oryginału: THE DUFF. Designated Ugly Fat Friend
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 08.04.2015
Liczba stron: 336

DUFF. Jeśli nie wiesz kto to jest, to prawdopodobnie nim jesteś.

Liceum to jeden z burzliwszych okresów w życiu każdego młodego człowieka. Presja wywierana przez otoczenie może mieć czasami okropne skutki. Ale jak wiadomo, liceum rządzi się swoimi prawami, ma własną hierarchię, w której królują metki przyczepiane każdemu z uczniów. Możesz być na przykład nerdem, hipsterem, ciachem, laską, a jak się okazuje, od niedawna nawet duffem. Ale kim jest duff?

T5W: Książki, które chciałaś ostatnio zacząć czytać


Ahhh... I znowu środa! I znowu do szkoły! Przede mną ostatnie dwa tygodnie w liceum, a potem już tylko matura. Wiem, że piszę o tym na okrągło i wszędzie, ale ciężko mi wyrzucić egzamin dojrzałości z głowy. Dodatkowo prawdopodobnie pierwszy raz w życiu nie będę miała świadectwa z paskiem #smuteczek. Trochę dobijające, że na koniec liceum nie uda mi się wyrobić na odpowiednią średnią. Ale dzisiaj nie o mojej licealnej porażce, ale o pięciu książkach, które chciałam ostatnio zacząć czytać. Zapraszam! :)

{Zapowiedź} Starter - Lissa Price
starter-720x300-straciła rodziców

 Dzisiaj ma miejsce premiera tej pięknej książki. Starter Lissy Price od dzisiaj zacznie podbijać serca polskich czytelników. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros, już niedługo będę miała szansę przeczytać tę książkę i już nie mogę się doczekać. Także możecie się spodziewać recenzji, a tymczasem zostawiam Wam na zachętę opis, fragment oraz zwiastun książki :)

Zapowiedzi kwiecień 2014


Miałam nie dodawać tego typu notki, ale jednak zainspirowana innymi blogerami, postanowłam to zrobić. Więc dzisiaj pokażę Wam książki, na które czekam w kwietniu, i które będę chciała sobie kupić, jeśli nie w tym miesiącu, to na pewno niedługo.

Liebster Blog Award #3

Źródło: Google


Nominacja Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


Ostatnio zostałam już po raz trzeci nominowana do tej nagrody, tym razem przez Marible i Lunę z bloga Love-Ksiazki. Kolejna nominacja bardzo mi schlebia, dzięki dziewczyny.

{Kącik językowy} English Matters Nr 51 & Deutsch Aktuell Nr 69


No hej! Mam ostatnie małe blogowe zamieszanie i poginęło mi kilka postów w tym recenzji. Próbuję to teraz jakoś ogarnąć i jestem na siebie strasznie zła, bo mogłam się tym zająć, kiedy miałam więcej czasu. No, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba się spiąć i naprostować wszystko. Tak więc w ramach odrabiania zaległości, dzisiaj napisałam dla Was kilka słów o kolejnych numerach egzemplarzy magazynów językowych, które otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Colorful Media :)

Ciemność płonie - Jakub ĆwiekAutor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 18.03.2015
Liczba stron: 320

Strach przed ciemnością przypisuje się głównie dzieciom, które mogą zasnąć jedynie przy świetle lampki. Jednak jak wiadomo wiele osób zmaga się z tym niby irracjonalnym strachem także po osiągnięciu dorosłości. Nie jest to nic wstydliwego, ciemność przeraża ludzkość od wieków i to normalne, że się jej obawiamy. W powieści, o której dzisiaj trochę poopowiadam motyw ciemności został wyniesiony na całkowicie nowy poziom.

March Wrap Up!


Czas na odrobinę spóźnione podsumowanie marca. Post miał pojawić się wczoraj, ale wpadłam w dosłowny wir sprzątania, po którym nie miałam siły nawet na kiwnięcie palcem. I mniej więcej z tego powodu przez ostatnie dwa dni przeczytałam tylko kilka stron Zakonu Mimów, pomimo tego, że wręcz potrzebuję tej lektury. Ale dzisiaj nie o tym. Dzisiaj, moi mili, podsumujemy marzec :)

T5W: Ulubieni zabawni bohaterowie / żartownisie

Po tygodniowej przerwie witam Was znowu przy okazji Top 5 Wednesday :) Tydzień temu nie było posta, ponieważ chodziło o najgorsze zakończenia serii, a ja nie przeczytałam ich tak wiele, by wybrać aż pięć. Dzisiaj wybieram topową piątkę zabawnych postaci. Zapraszam! :)

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).