{Stosikowo #7 (2/2015)} Stosik lutowy :)


Hej hej! :) Jak to już się na moim blogu utarło, w ostatni dzień miesiąca pokazuję Wam jakie książki zasiliły moją biblioteczkę. W styczniu dobyło mi mnóstwo książek, więc w lutym chciałam trochę wyczilować i kupić ewentualnie dwie, trzy ksiązki na urodziny. Wyszło jak zwykle...

Dante na tropie - Agnieszka Olejnik

Autor: Agnieszka Olejnik
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 05.02.2015
Liczba stron: 372


Anna Drozd przeprowadziła się do Solca jakieś dwa lata temu. Od tego czasu wiedzie spokojne i samotne życie. Jedyną osobą, która jest jej bliska to pan Tomasz, emerytowany ogrodnik, który pomaga jej w pielęgnacji ogródka. Anna kupuje psa, dostaje prace w miejscowej bibliotece i powoli zaczyna wrastać w lokalną społeczność tym samym zbytnio się nie wychylając. Aż pewnego dnia podczas spaceru z Dantem, pies przynosi jej... znaleziony w lesie palec! Od tego wydarzenia życie bohaterki przeradza się w historię rodem z kryminału.

T5W: Najlepszy rozwój postaci


Miałam tak ciężki dzień, że przez chwilę chciałam zrezygnować z dzisiejszej notki, ale jednak jestem i piszę ją prawie o północy, ponieważ dlaczego nie :)

Parabellum. Prędkość ucieczki - Remigiusz Mróz
Autor: Remigiusz Mróz
Seria: Parabellum
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy ERICA
Data wydania: 10.09.2013
Liczba stron: 411

II Wojna Światowa to z pewnością najstraszniejsze wydarzenie jakie spotkało Polskę. Po zaledwie 20 latach po odzyskaniu niepodległości naszym przodkom przyszło ponownie walczyć o swoją ojczyznę. Była to wojna wysoce niesprawiedliwa, bowiem agresorzy posunęli się do atakowania cywili, którzy nie powinni być wciąganie w walki. Ponadto po raz pierwszy w historii na taką skalę użyto broni masowego rażenia oraz broni chemicznej. Jednak jak wyglądała sytuacja zwykłych ludzi w tych okropnych latach? Ten aspekt interesuje mnie najbardziej i cieszę się, że w powieści rozpoczynającej serię Parabellum Remigiusza Mroza mogłam o tym poczytać. A o czym poza tym jest książka?

Zaczekaj na mnie - J. LynnAutor: J. Lynn
Tytuł oryginału: Wait for me
Seria: Czekam na ciebie #1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 04.03.2014
Liczba stron: 384

Nic nie cementuje związku bardziej niż żółw maszerujący przez kuchnię.

Jeden epizod może wpłynąć na całe Twoje życie. Wystarczy jeden mały błąd, jeden moment nieuwagi i nic nie będzie wyglądało tak samo. Stracisz przyjaciół,  znajomych,  wiarę w siebie. Rodzice wcale nie pomagają, a codzienne chodzenie do szkoły zamieniło się w istny koszmar. Brzmi irracjonalnie, ale są osoby, które nie dość, że stały się ofiarami są przez to jeszcze degradowane społecznie. Taka sytuacja przydarzyła się głównej bohaterce powieści J. Lynn Zaczekaj na mnie.

Córka Dymu i Kości - Laini TaylorAutor: Laini Taylor
Tytuł oryginału: Daughter of Smoke and Bone
Seria: Córka Dymu i Kości
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 12.01.2012
Liczba stron: 400

Dawno, dawno temu,

anioł i diablica

zakochali się w sobie.
Nie skończyło się to dobrze.


Ta książka jest tak uwielbiana i polecana przez zagranicznych booktuberów, że wprost nie mogłam się powstrzymać od przeczytania jej. Wiele osób mówi, że jest to jedna z najlepszych trylogii jakie czytali. Czy rzeczywiście jest tak dobra jak wszyscy mówią? 

7ReadUp 1.0 Podsumowanie

Źródło: google

Uff.. Mój pierwszy czytelniczy maraton nareszcie dobiegł końca i mogę sobie zrobić małą przerwę od czytania. Przyda mi się jeden dzień na dobrą analizę wszystkich przeczytanych książek i napisanie recenzji, co pewnie zajmie mi kilka godzin. Ale to nic, mam ferie i jak się wkręcę to mam nadzieję, że wszystko pójdzie hurtem i już niedługo będziecie mogli poczytać co mam do powiedzenia na temat danej książki.

Jak już pewnie wiecie chciałam przeczytać kilka książek, które prezentowałam Wam w moim mini stosiku (post tutaj), a moje poczynania mogliście śledzić na bieżąco na moim fejsbukowym fanpejdżu. Dzisiaj mam zamiar podsumować całą akcję, policzyć strony i, czego miałam nie robić, dopasować książki do wyzwań. 
Jak myślicie, jak mi poszło? :)

T5W: Grupy przyjaciół, których chcesz być częścią


Hej hej! Co u Was? Bo ja mam nareszcie ferie i mogę w końcu skupić się na czytaniu. Tylko na to czekałam. Teraz nadrabiam czytelnicze tyły, a po feriach muszę wziąć się ostro za ostatnie przygotowania do matury. Dlatego te dwa tygodnie spędzę na nadrabianiu postów i recenzji, by nie zostawić Was z pustymi rękami. No cóż, trzeba jakoś przetrwać jeszcze te trzy miesiące. A w dzisiejszym T5W będę zastanawiała się do jakich grup książkowych przyjaciół chciałabym przynależeć. Kilka typów było prostych, nad innymi musiałam pogłówkować. Ale w końcu wybvrałam swoją top piątkę :)

11 problemów książkoholika TAG

Źródło

Dzisiaj mam dla Was tag, do którego nominowała mnie Karina z bloga Skrzynka Pełna Książek, za co bardzo dziękuję. Jej odpowiedzi możecie poczytać tutaj. Widziałam już wiele filmików zagranicznych booktuberów wykonujących właśnie ten tag, więc jestem przeszczęśliwa, że nareszcie sama mogę go zrobić. Jak wiecie biorę udział w czytelniczym maratonie, akcji 7ReadUp i tak się w to wciągnąłam, że nie widziałam się z laptopem od środy i dlatego nie było żadnej recenzji. Ale spokojnie, nadrobimy to. Mam kilka recenzji do napisania i wierzę, że jak już do nich usiądę, to pójdą hurtem :) Jednak póki co przejdźmy do tagu!

T5W: Książki, których akcja toczy się w twoim kraju/ regionie/ miejscu zamieszkania


Witam w kolejnej środzie z top piątką. Już weszło mi w nawyk publikowanie tych postów i czerpię z tego dużo przyjemności. Takie rozładowanie napięcia w środku tygodnia jest dobre - nie muszę myśleć nad nową recenzją, a mogę opublikować taki lekki, niezobowiązujący post. W tym tygodniu tematem są książki, których akcja rozgrywa się w naszym kraju, regionie bądź miejscu zamieszkania.

7ReadUp 1.0 - Co mam zamiar czytać podczas czytelniczego maratonu?

Witam Was w ten jakże piękny wtorkowy wieczór. Dzisiaj stosik, ale trochę inny od tych wcześniejszych, ponieważ dzisiaj chcę Wam pokazać książki, które będę czytać podczas akcji 7ReadUp 1.0, czyli takiego czytelniczego maratonu. Wybrałam wersję light, chociaż początkowo chciałam dopasować książki do tych wszystkich wyzwań, ale wiecie co? mam zamiar czytać, to co mam w kolejce i nie będę tego zmieniać. Mój stosik to same egzemplarze recenzenckie, z którymi muszę ostro nadgonić, więc ta akcja spadła mi jak z nieba. Całość mierzy trochę więcej niż te tytułowe 7cm, bo jest to około 10cm. Zapowiada się dużo stron do przerzucenia i moja siostra już spisała mnie na straty. Ale zaczynają mi się ferie i myślę, że jakoś uda mi się do wtorku przeczytać te cztery książki. 

Akcja 7ReadUp organizowana jest przez Martę z bloga Secret Books

Ametysta - Viktoria ArmstrongAutor: Viktoria Armstrong
Seria: 7 wymiar
Wydawnictwo: Sowa sp.z o.o.
Data wydania: 03.03.2014
Liczba stron: 216

Na świecie istnieje wiele równorzędnych wymiarów. Znamy siedem z nich. Współistnieją ze sobą, jednak  nie przenikają się. Siły zła równoważą siły dobra. Nie istnieją tu wojny, a jedynie drobne spory pomiędzy dwoma wiodącymi królestwami. Czy w obliczu zagrożenia, władcy będą potrafili zawrzeć porozumienie? Nie wiadomo. Ametysta ma jednak nadzieję, że uda jej się przyczynić do powstrzymania rosnącej siły mroku.

Liebster Blog Award #1


Nominacja Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Ostatnio zostałam nominowana do tej nagrody, że tak się wyrażę, przez Khaleesi z bloga Poślubiona książce. Za nominację bardzo dziękuję i już zabieram się do odpowiadania na pytania :)

Synowie Anarchii - Christopher Golden, Damian CouceiroAutor: Christopher Golden, Damian Couceiro
Tytuł oryginału: Sons of Anarchy
Seria: Sons of Anarchy
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 04.10.2014
Liczba stron: 180

Córka Hermana Kozika, dawnego druha Synów Anarchii, ucieka do Charming. Tylko tam może znaleźć ludzi, którzy jej pomogą. Tig – prześladowany dramatyczną śmiercią swojej ukochanej Dawn oraz kierowany solidarnością wobec starego przyjaciela – bierze na siebie odpowiedzialność i postanawia za wszelką cenę wydostać dziewczynę z tarapatów.

[AKTUALIZACJA] Konkurs urodzinowy!

Zapraszam do wzięcia udziału w drugim konkursie organizowanym na moim blogu! :) Okazja jest przednia, jest to bowiem konkurs z okazji urodzin bloga/ moich urodzin/ walentynek. Trzy w jednym. Nagrody rosną. Im więcej chętnych tym więcej fantów. Jeśli będzie Was naprawdę dużo, to ktoś dostanie paczkę-niespodziankę! Sama jestem podekscytowana :)

T5W: Książki futurystyczne


Kolejny Top 5 Wednesday i kolejny temat do zrealizowania! Dzisiaj zajmę się tematem jakim są książki futurystyczne. Nie czytam zbyt wiele science-fiction i nie wiem czy czasami czegoś nie tracę, ale mniejsza z tym. Chodzi o to, że naprawdę ciężko było mi znaleźć książki do tej kategorii i dlatego większość z nich, o ile nie wszystkie to dystopie, bądź antyutopie. Tak czy inaczej, zapraszam do zestawienia!


{Przedpremierowo} W butach Valerii - Elisabet Benavent


Źródło: Wydawnictwo Literackie


Autor: Elisabet Benavent
Tytuł oryginału: En los zapatos de Valeria
Seria: Valeria (?)
Wydawnictwo:  Literackie
Data wydania: 05.02.2015
Liczba stron: 430

Masz idealne życie. A przynajmniej tak Ci się wydaje. Mąż, małe mieszkanie w centrum dużego miasta, praca na własnych warunkach, wspaniałe przyjaciółki. Jednak czy to naprawdę jest wszystko czego potrzebujesz? A gdzie w tym wszystkim miłość i szczęście? Bo te dwie wartości chyba uciekły przez okno kiedy nie zwróciłaś na to uwagi. Co teraz zrobisz? Zostaniesz przy przyzwyczajeniach, czy postanowisz coś zmienić, by dodać życiu dawnego smaczku? Decyduj, Valeria już to zrobiła.

Podsumowanie stycznia 2015

Źródło

Hej hej hej! Styczeń minął w zatrważająco szybkim tempie, nie sądzicie? Jakoś uciekła mi połowa z tych dni, nie mogłam dojść do siebie po przerwie świątecznej i chodziłam jak w amoku. Zostawmy jednak to co było i zajmijmy się książkami :)Postanowiłam zmienić nieco formę podsumowań i mam nadzieję, że Wam się spodoba!Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).