{Stosikowo #6 ~ 1/2015} Styczniowy stos-gigant!


Styczeń dobiega końca, a ja przychodzę do Was z kolejnym stosikiem! Ten miesiąc pod względem przybywania książek był zdecydowanie udany i oby takich więcej. Do mojej biblioteczki przybyło aż 20 książek. Możecie sobie to wyobrazić? 20 KSIĄŻEK! Sama jestem w szoku i nie mam pojęcia jakim sposobem uzbierało się ich aż tyle :) 

Top 5 Wednesday: Antybohaterowie

Witam w kolejnej odsłonie środowej top piątki. Szczerze powiedziawszy ten cykl trzyma mnie mocno przy blogu ostatnimi czasy, kiedy mam coraz mniej czasu by czytać i pisać. Szkoła, szkoła i jeszcze raz szkoła, żeby już o maturze nie wspomnieć.

Dzisiejszy temat to 'antybohaterowie'. Antybohater to postać pierwszoplanowa, bądź ważna dla przebiegu akcji, która jednak nie przejawia cech heroicznych, jest zaprzeczeniem odwagi i godności, jest tchórzem czy leniem, lub jego zamiary nie są szlachetne i jeśli wykaże się już bohaterstwem to tylko w celach własnych, a nie dla dobra sprawy. Miałam ciężki orzech do zgryzienia wybierając tego typu postacie i mam nadzieję, że nie pokręciłam tego wszystkiego za bardzo. Do dzieła więc!

Niewolnicy Snów - Dominika Budzińska
Autor: Dominika Budzińska
Seria: Niewolnicy Snów #1
Wydawnictwo:  Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 27.05.2013
Liczba stron: 322

Chyba każdy z nas ma w sobie coś ze śpiocha i chociaż odrobinę ceni sobie dobry i regenerujacy sen. Sama jestem wielką fanką spania i gdybym tylko mogła spędzałabym większą część doby w łóżku. I mogę powiedzieć, że zazwyczaj jestem zadowolona z czasu spędzonego w objęciach Morfeusza. Lecz co by sie stało, gdyby sny zmieniały się w koszmary, z których nie można się wybudzić? Największa przyjemność zostałaby nam odebrana. Jedyny sposób na całkowity odpoczynek byłby niemożliwy do zniesienia. Czy sny rzeczywiście mogą być niebezpieczne? Czy mogą nas więzić?

Top 5 Wednesday: Autorzy, których chciałabyś spotkać


I oto nadchodzi kolejna top piątka! Tytuł mówi wszystko, więc dodam tylko, że jeśeli ktoś chciałby dołączyć do zabawy, to tutaj znajdzie wszystkie potrzebne informacje :)

Plan - Patrycja Gryciuk
Źródło: wydawca


Autor: Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo:  Poligraf
Data wydania: 2013
Liczba stron: 576

Miłość nie zawsze jest prosta, ale za to może być prawdziwa i wieczna. I miłość nie ma ograniczeń wiekowych, wyznaniowych czy klasowych. Po prostu jest. Jest piękna, jedyna, własna. Nie ważne co będą mówić ludzie, czy jak trudne będzie podtrzymanie związku, wszystko jest warte tych kilku chwil radości. Dlatego nieprzewidywalne uczucie może zaskoczyć Cię w najmniej oczekiwanym momencie, bez przygotowania. Wszystko na teraz, spontanicznie. I czy tak nie jest lepiej? Jednak kiedy zakochujesz się w miliarderze musisz mieć świadomość, że życie z nim nie będzie bajką.

Top 5 Wednesday: Serie, które chciałabym rozpocząć w tym roku

Witam w kolejnym poście w cyklu Top 5 Wednesday. Tym razem zajmę się jednym z najtrudniejszych questów tego miesiąca i będę musiała wybrać pięć serii, które chciałabym rozpocząć w tym roku. W planach mam ich wiele, ale jest kilka, które po prostu muszę zacząć. No i mam też jeszcze kilka serii do dokończenia, ale to już inny temat. Przypominam, że sami także możecie dołączyć do wyzwania - pod tym linkiem znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.


{Kącik językowy} English Matters nr 50 & Deutsch Aktuell nr 68Witam w kolejnym kąciku językowym! W przygotoaniu mam dwa posty z tego cyklu, ale jakoś nie mogę się przełamać by je skończyć. A dzisiaj, jak pewnie się już domyślacie po zdjęciu na górze, mam dla Was recenzję kolejnych numerów magazynów wydanych przez wydawnictwo Colorful Media. Tak jak poprzednim razem otrzymałam English Matters i Deutsch Aktuell, chociaż mój niemiecki jeszcze kuleje. No ale nic. Przejdźmy do mojej opinii :)

Powiedz tylko słowo - Aniela Mencel

Autor: Aniela Mencel
Wydawnictwo:  Novae Res
Data wydania: 2014
Liczba stron: 220Pewnie znacie sytuację kiedy opis książki jest tak szalenie zachęcający, że bardzo chcecie ją przeczytać, ale po pierwszych kilku stronach czar znika. Ja ostatnio często doświadczam zawodu z powodu książek, które mają genialny opis na okładce, ale treść nie jest co do niego konsekwentna. Tak bardzo staram się wierzyć w dobrą książkę spod pióra Polaka, ale niestety częściej się rozczarowuję niż zachwycam.

Księgarnia spełnionych marzeń - Katarina Bivald


Autor: Katarina Bivald
Tytuł oryginału: Läsarna i Broken Wheel rekommenderar
Wydawnictwo:  Amber
Data wydania: 26.06.2014
Liczba stron: 414

W dobie internetu nie trudno wyobrazić sobie ową sytuację: znajdujesz w sieci osobę o takich samych zainteresowaniach co ty. Wymieniasz z nią wiadomości, maile, stajecie się sobie w jakiś sposób bliscy i po pewnym czasie postanawiacie się spotkać. Bo czy może być coś lepszego od zobaczenia się i porozmawiania z osobą, która ma takie same zainteresowania, poglądy, hobby? Lecz kiedy przyjechałeś na umówione miejsce  Twojego znajomego nie ma, a na jego komórce włącza się poczta. Co robisz? Rezygnujesz i wracasz do domu, czy wiedząc gdzie mieszka udajesz się prosto do niego?

Autorka opowiada historię dwóch kobiet, mieszkających na innych kontynentach, które połączyła miłość do książek. Sara i Amy pisywały do siebie listy i wymieniały się książkami przez lata, aż w końcu postanowiły się spotkać. I to Sara miała odwiedzić swoją starszą znajomą w Broken Wheel. Załatwia wizę, pakuje bagaż i wyrusza w drogę, by na miejscu dowiedzieć się, że... Amy zmarła zanim dziewczyna dotarła do miasteczka. Zagubiona nie wie co robić, jednak inni mieszkańcy Broken Wheel wiedzą i nie pozwolą by Sara wyjechała od razu z powrotem do Szwecji.

Mówiąc ogólnie, historia Sary jest nietypowa i unikalna. Nie czytałam chyba jeszcze czegoś podobnego, a szkoda, bo powieść dostarczyła mi dużo uśmiechu na twarzy i ciepła w sercu. Powinna ona trafić do każdego mola książkowego, bo jest... właśnie o książkach! Główna bohaterka uwielbia czytać książki, jej kolekcja liczy około 2 tysięcy tytułów. Jednak nie wiedzie życia niczym jedna z postaci, o których czyta. Wpadła w monotonię dnia codziennego, wciąż nie znalazła miłości swojego życia i nie radzi sobie z kontaktami towarzyskimi. Dlatego odmianą jest dla niej korespondowanie z kobietą z drugiego końca świata tak samo zafascynowaną książkami jak ona sama.

Nie spodziewałam się, że przedstawienie małomiasteczkowej społeczności będzie tak bliskie prawdy. Sama mieszkam w bardzo małej miejscowości, która spokojnie mogłaby być miastem (i kiedyś rzeczywiście była) i wiem jak wyglądają realia życia w tak małym społeczeństwie. Wszyscy się znają, wiedzą o sobie wszystko i plotkują. W takim miejscu jest bardzo mało przestrzeni dla indywidualistów, jednak w Broken Wheel działa to trochę inaczej, bo tam całe miasteczko tworzą różne indywidua. Każdy jest inny, ma oryginalny zestaw cech charakteru i burzliwą przeszłość. A jednak każdy objaw indywidualizmu jest tłumiony w zarodku. Jednak Sara nie poddaje się i dąży do zrealizowania swojego małego marzenia o księgarni.

Sam początek książki strasznie mi się dłużył. Po prostu nie mogłam się wciągnąć, ale winię za to siebie, ponieważ ostatnio jestem strasznie rozkojarzona i zrezygnowana. Z biegiem akcji rozbudzała się we mnie ciekawość co stanie się dalej i jak zakończą się losy Sary. Bardzo fajny był wątek romantyczny, nie przesadzony, ale też nie potraktowany po macoszemu. A fakt, że miłość ta do łatwych nie należała jeszcze dodał historii uroku.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i wywołała we mnie dużo pozytywnych uczuć. Księgarnia spełnionych marzeń to ciepła historia o odnajdywaniu dobrych stron w całkowicie beznadziejnej sytuacji, spełnianiu marzeń i walce o miłość. O książkach dla tych, którzy książki kochają najbardziej. I nie tylko! Więc polecam Wam tę książkę, bo według mnie warto dać jej szansę :)

Ocena: 7/10


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Amber! :)

Top 5 Wednesday: Oczekiwane premiery 2015


Hej i witam w pierwszym poście z cyklu Top 5 Wednesday. Ogarnęłam to gdzieś na BookTubie. Chodzi o to, by w kazdą środę dodawać post/filmik ze swoimi pięcioma ulubionymi książkami, czy też rzeczami związanymi z książkami na temat, który jest wyznaczony przez Lainey, dziewczynę z Goodreadas, która wymyśliła całą akcję. Jakby ktoś chciał dołączyć, to łapcie link do grupy na Goodreads!

Ekscytujące zapowiedzi wydawnicze 2015, czyli jak wydawcy chcę doprowadzić nas do bankryctwa.
Hej!
Miałam  nie robić takiego postu, bo mało się orientuję w premierach i zapowiedziach książkowych. Jednakże ostatnio przeglądałam kilka portali typowo książkowych (np. bookgeek)i widząc jakie cudowne książki nadchodzą do Polski w 2015 roku po prostu nie mogę się oprzeć, żeby się tym z Wami nie podzielić. Jest jakoś po pierwszej w nocy a ja praktycznie podskakuję ze szczęścia, bo bardzo, bardzo, bardzo chcę już mieć te książki w łapkach i zabrać się za ich czytanie!

Pół roku bloga + podsumowanie 2014 roku + plany na 2015 rok!

Hej, hej!

Zamiast robić trzech oddzielnych postów postanowiłam zrobić jeden i tak oto dzisiaj popiszę sobie trochę o moim blogu, bo dokładnie pół roku temu powstała Zaczytana Blondynka, postaram się podsumować 2014 rok pod względem czytelniczym i przedstawię Wam kilka moich planów na nowy, 2015 rok. Zapraszam! :)

Podsumowanie grudnia

Źródło
Można powiedzieć, że rok 2014 odszedł do historii, choć jeszcze wczoraj był nam tak bliski. To była dla mnie zdecydowanie dobry rok. Skończyłam osiemnaście lat, udało mi się pojechać do Grecji, no i oczywiście założyłam bloga, który już za dwa (!) dni będzie obchodził pół roku działania.Zaczęłam także znacznie powiększać swoją pokojową biblioteczkę. Ale dzisiaj podsumuję miniony miesiąc. Na podsumowanie mojej dotychczasowej działalności na blogu zapraszam w sobotę :)

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).