{Konkurs} Wygraj książkę ,,Otwórz oczy, zaraz świt''!

Hej hej hej :)
Dzisiaj mam dla Was pierwszy konkurs w historii Zaczytanej Blondynki! Jeeej! Książka Otwórz oczy, zaraz świt bardzo mi się spodobała i ogromnie się cieszę, że ktoś z Was już niedługo też będzie mógł zapoznać się z tą genialną historią. Zapraszam!

Warszawa {FOTORELACJA}I oto nadarzyła się kolejna okazja do zrobienia fotorelacji. Kilka dni temu byłam w Warszawie, na wyjeździe projektowym. I choć kiedyś stolicy nie lubiłam, to od zeszłego roku odkrywam ją na nowo i fascynuje mnie coraz bardziej. Szczególnie przez wzgląd na jej historię, głównie tą wojenną. II wojna światowa zniszczyła ją doszczętnie, jednak dzięki determinacji warszawiaków stolica powstałaz gruzów niczym feniks z popiołów. No, ale dzisiaj nie o tym. Dzisiaj uraczę Was zdjęciami.
Przedstawiam Warszawę w obiektywie Blondynki! :)

[PRZEDPREMIEROWO] Otwórz oczy, zaraz świt - Mateusz CzarneckiAutor: Mateusz Czarnecki
Wydawnictwo:  Al reves
Data wydania: 04.10.2014
Liczba stron: 214

A gdybyś dziś po prostu wyszedł z klatki, ze schematu, i poznał się na nowo? (str. 123)

Rzeczywistość w jakiej żyjemy jest tak różna, chociażby od tej, w której przyszło żyć naszym dziadkom. Ciągły pęd za pieniądzem i sukcesem zawodowym rzuca cień na całe nasze życie. Przyćmiewa je. Pożera w całości, aż stajemy się maszyną nastawioną na pracę i konsumpcjonizm. Gdzieś w tym biegu gubimy swoje marzenia i postanowienia, swoje szczęście, siebie. A przecież nie o to chodzi w życiu.
Otwórz oczy, zaraz świt to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz sensu swojej egzystencji, uczeniu się tego co naprawdę ważne.

Kostka - Iza Korsaj
Autor: Iza Korsaj
Wydawnictwo:  Novae Res
Data wydania: 04.2013
Liczba stron: 304

Życie nie jest usłane różami, ale gdy już zakwitną, nikt nie ma ochoty wąchać ich od spodu. Nie jestem w tym względzie wyjątkiem.

Czy czytając książkę mieliście kiedykolwiek ciarki na całym ciele? Bo mi zdarzyło się to jedynie kilka razy, w tym podczas czytania Kostki. Momentami było naprawdę drastycznie, uwierzcie mi.Obraz tego jak dzieciństwo, szczególnie to traumatyczne, pełne upokorzeń i upodleń może odbić się na późniejszym życiu, oraz jak trudno od niego [dzieciństwa] uciec.

Obca pamięć - Dan Krokos


Autor: Dan Krokos
Tytuł oryginału: False Memory
Wydawnictwo:  Drageus Publishing House
Data wydania: 17.04.2013
Liczba stron: 336

Jesteś częścią eksperymentu mającego na celu zaprowadzenie pokoju poprzez chaos. Jesteś nadzieją na lepsze jutro.

Pamięć i wspomnienia sprawiają, że jesteśmy tacy, a nie inni.  Kreują one nasz charakter, kształtują osobowość. Zrobienie choćby jednej malutkiej rzeczy inaczej, mogłoby zmienić kompletnie to kim jesteśmy w danym momencie. Jednak czy tak droga nam pamięć może zostać nam odebrana? 

Goniąc cienie - Marta Bilewicz

Autor: Marta Bilewicz
Wydawnictwo:  Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2014
Liczba stron: 326


Świat jest pełen zbiegów okoliczności.

Zbiegi okoliczności to nie coś, z czym mamy do czynienia na codzień. Zdarzają się dość rzadko, ale zaskoczenie towarzyszące ich odkryciu jest zawsze nie małe. Tym bardziej, kiedy okazuje się, że dwie osoby, które spotkały się całkiem przypadkowo w nie najszczęśliwszych okolicznościach, łączy przeszłość i teraźniejszość ukrywająca się pod innymi imionami.

Carrie (2014)
Tytuł oryginału: Carrie
Gatunek: Dramat, Horror
Reżyseria: Kimberly Peirce
Scenariusz: Roberto Aguirre-Sacasa, Lawrence D. Cohen
Premiera: 18 października 2013 (Polska), 7 października 2013 (świat) 
Błąd, który zawsze popełniam, mimo, iż obiecuję samej sobie, że to się nigdy nie powtórzy? Oglądam film przed przeczytaniem książki. No ale wprost nie mogłam się powstrzymać i kiedy razem z siostrą i kuzynką przyszło nam wybierać film, padło właśnie na Carrie. A teraz tylko jeszcze bardziej chcę przeczytać książkę!

Od razu na początku muszę wspomnieć, że horrory lubię oglądać, ale rzadko robię to sama. Mam po prostu stracha. Carrie obejrzałam w towarzystwie, choć nie było to bardzo straszne, to na pewno miało w sobie coś przerażającego. Film to ekranizacja debiutanckiej (z tego co się orientuję) powieści Stephena Kinga, której jak już wspomniałam nie miałam okazji jeszcze przeczytać, ale mam zamiar to zrobić.

Czytelnicza jesień


Ach wrzesień! Chyba jeden z najprzykrzejszych miesiąców w całym roku, wiadomo dlaczego. Nie wiem jak wy, ale ja, mimo tego całego zamieszania z maturą, które zacznie się lada chwila, cieszę się z powrotu do szkoły. Mam co prawda trochę mniej czasu dla siebie, na czytanie książek i inne rzeczy, ale za to codziennie uczę się czegoś nowego, nie siedzę sama w domu, a przebywam wśród ludzi, których w większości lubię i szanuję (wyjątki się zdarzają) i właśnie to napełnia mnie pozytywnymi wibracjami. No i mam zdecydowanie mniej czasu na myślenie o przykrych rzeczach, co w samotności dopada mnie dość często.

W dzisiejszej notce chciałabym podzielić się z Wami moimi czytelniczymi planami związamymi z jesienią. Jest bowiem kilka pozycji, które chciałabym przeczytać, i kilka tych które są mi narzucone odgórnie (przez polonistkę). A więc do dzieła! :)


Zbuntowana - Veronica RothAutor: 
Veronica Roth
Tytuł oryginału: Insurgent
Wydawnictwo:  Amber
Data wydania: 10.2012
Liczba stron: 368

Odkryłam, że ludzie mają wiele warstw tajemnic. Wydaje ci się, że kogoś znasz, że go rozumiesz, ale jego pobudki zawsze są przed tobą ukryte, schowane w jego sercu. Nigdy ich nie poznasz, ale czasem postanawiasz zaufać.

Po cieszącej się ogromną popularnością Niezgodnej, przyszedł czas na Zbuntowaną, czyli dalsze losy Tris Prior i jej przyjaciół. Okładka jest dokładnie taka jaka powinna być, magnetyzuje i przyciąga. Dość łatwo było ją znaleźć na bibliotecznych półkach, chociaż znalezienie jej było dla mnie zaskoczeniem dnia ( a dla mojej siostry rozczarowaniem, bo mieli jedynie tą część spośród całej serii). I dobrze, bo pełnowymiarowe książki czyta się lepiej niż e-booki :) Zapraszam na recenzję!

Anna i pocałunek w Paryżu - Stephanie Perkins
Autor: Stephanie Perkins
Tytuł oryginału: Anna and the french kiss
Wydawnictwo:  Amber
Data wydania: 03.2013
Liczba stron: 319

Kocham cię tak, jak się kocha pewne ciemne rzeczy, potajemnie, w zasnutych mgłą zakamarkach duszy.


Wiedziona dobrymi opiniami na temat tej książki zaczęłam dosłownie skakać z radości kiedy znalazłam ją w bibliotece. A teraz tak bardzo chcę ją mieć u siebie na półce, bo wiem, że przyjdzie taki dzień, w którym zechcę wrócić do tej lektury. Bo książka Anna i pocałunek w Paryżu przypomniała mi dlaczego tak lubię czytać romanse, chociaż podpisałabym ją bardziej pod gatunkiem young adult (który swoją drogą uwielbiam!) 
Zapraszam na recenzję!

Czytelnicze podsumowanie wakacji


No i niestety tegoroczne wakacje należą już do przeszłości. A szkoda, bo pomimo kilku przykrych epizodów, były naprawdę udane. No i ten blog zaczął funkcjonować na początku wakacji, i funkcjonuje nadal, co dla osoby lubiącej coś zaczynać i porzucać jest dużym sukcesem :) Podsumujmy więc minione dwa miesiące!Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).