American Horror Story: Murder HouseAmerican Horror Story to jeden z wielu seriali, do których robiłam już kilka podejść, ale zawsze miałam albo słabą motywację, albo mało czasu. Tym razem się udało! Zaciągnęłam siostrę i razem zdołałyśmy obejrzeć już cały pierwszy sezon, a teraz jesteśmy po kilku odcinkach drugiego. I choć pierwsze dwa odcinki nie zaczarowały nas, to już po kilku następnych historia  tak wciągnęła, że nie mogłyśmy się oderwać.

On wrócił - Timur VermesAutor: Timur Vermes
Tytuł oryginału: Er ist wieder da
Wydawnictwo:  W.A.B.
Data wydania: 12.02.2014
Liczba stron: 400


- Czy ja wyglądam na zbrodniarza?
- Wygląda pan jak Adolf Hitler
- No właśnie!Jeśli ktoś prosiłby o wskazanie największego zbrodniarza i okrutnika w dziejach ludzkości, na kogo byś wskazał? Ha! jestem niemal pewna, że twoja odpowiedź brzmiałaby: Adolf Hitler. Postać odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi, przede wszystkim Żydów. Ale wojna już dawno się zakończyła, a on popełnił samobójstwo w schronie, podczas oblężenia Berlina. Nie żyje. Ale czy aby na pewno? A co jeśli powiem Ci, że on wrócił?


Gwiazd naszch wina - John GreenAutor: John Green
Tytuł oryginału: The Fault In Our Stars
Wydawnictwo:  Bukowy Las
Data wydania: 02.2013
Liczba stron: 312

- Okay - powiedział, gdy minęła cała wieczność. - Może "okay" będzie naszym "zawsze".
- Okay - zgodziłam się.


Żadna sytuacja nie jest beznadziejna. Zawsze jest jakieś wyjście, jakaś droga ucieczki, ratunku. Jeśli nadal tak uważasz to nie poznałeś jeszcze Hazel. Dziewczna zdaje sobie sprawę z beznadziejności swojej sytuacji i już dawno zdążyła się z nią pogodzić. Nie liczy na nic dobrego, nie chce być szczęśliwa, nie jest zadowolona z życia. Ale jest jedna osoba, która może to zmienić.

Policja - Jo Nesbo


Autor: Jo Nesbo
Tytuł oryginału: Politi
Wydawnictwo:  Wyd. Dolnośląskie
Data wydania: październik 2013
Liczba stron: 472A może wszyscy jesteśmy chorzy na głowę? Może różnica polega tylko na tym, że jedni wypuszczają tkwiące w nich potwory, a inni tego nie robią?


Jeśli szukasz kryminału, który dosłownie zwali Cię z nóg, to hej, właśnie znalazłeś! Bo książka, którą mam przyjemność dziś recenzować to dzieło literatury kryminalistcznej od początku do końca. Trzymająca w napięciu akcja i mistrzowsko wykreowana tajemnica, to tylko niektóre z aspektów, jakie ma do zaoferowania Jo Nesbo w kolejnej powieści przedstawiającej losy nieustraszonego policjanta, Harry'ego Hole'a.

Grecja 2014 {FOTORELACJA}


Jak już pewnie wiecie na początku sierpnia byłam na wspaniałym obozie w Grecji. Poznałam mnóstwo nowych ludzi, zobaczyłam kolejny kawałek świata i świetnie spędziłam czas. A jako, że bardzo lubię się chwalić, pozwolę Wam zasmakować trochę moich przeżyć i wspomnień. Przygotowałam dla Was zestaw zdjęć, które według mnie zasługują na bycie pokazanymi szerszej publiczności. Mam nadzieję, że dzięki moim fotkom uda mi się choć na chwilę przenieść Was wszystkich do słonecznej i gorącej Grecji <3
Miłego oglądania! :)

Delirium - Lauren Oliver
Autor: Lauren Oliver
Tytuł oryginału: Delirium
Wydawnictwo:  Otwarte
Data wydania: kwiecień 2012
Liczba stron: 360


Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija. Ale to niedokładnie tak. To skazujący i skazany. To kat i ostrze. I ułaskawienie w ostatnich chwilach. Głęboki oddech, spojrzenie w niebo i westchnienie: dzięki ci, Boże. Miłość – zabije cię i jednocześnie cię ocali.

Jest jedno uczucie, które łączy ludzi, pomaga odnaleźć im sens w życiu. Miłość. Potężne uczucie doświadczane przez tak wielu z nas. Jedna odpowiedź na nienawiść i wrogość, gwarant pokoju. Co jednak jeśli miłości zabraknie? Co jeśli zostanie uznana za zarazę?
Jak wyglądałoby życie w świecie gdzie miłość to śmiertelna choroba? Odpowiedź na to pytanie przedstawia Delirium.

Blondynka o przyjaźni

Życie stawia na naszej drodze różnych ludzi. Możemy ich lubić, lub nie, ale każdy z nich wnosi coś do naszego egzystowania. Przyszło mi mieszkać w miejscu, gdzie przyjaźń jest pojęciem względnym. Każdy dba tylko i wyłącznie o siebie, mając daleko w poważaniu uczucia osób, których przyszło mu nazywać przyjaciółmi. Zdarzają się oczywiście wyjątki od reguły, przez które rozumiem jedną czy dwie osoby w moim otoczeniu, które jeszcze interesuje to jak spędziłam dzień czy tydzień. Reszta to banda pozerów, patrzących tylko na siebie.

I właśnie dlatego czuję się wyjątkowo szczęśliwą osobą, bo co jakiś czas udaje mi się uciec z mojego zamkniętego światka, zasmakować czegoś więcej niż tylko powszechna ignorancja i egoizm. To co zaraz napiszę może wydawać się naprawdę naiwne, ale  prawdziwego życia, w którym z pewnością bym się odnalazła dostarczają mi wyjazdy. Wyjazdy z cudownymi ludźmi, nie mającymi nawet pojęcia, gdzie leży moja miejscowość. A piękne jest to, że zdecydowana większość z nich ma otwarte umysły, nie myśli schematami. Są prawdziwymi dziećmi postępu, jak ja i jak nikt z mojego codziennego otoczenia.

Odrywając się na kilkanaście dni od mojej normalności, przeniosłam się  do rzeczywistości, gdzie czytanie książek przez chłopaków, to nie obciach, czy smutny obowiązek, a wręcz podstawa do postawienia ich na piedestale towarzystwa. Przebywałam w towarzystwie ludzi obytych z kulturą, mediami i sytuacją na świecie, z którymi miałam ambitne tematy do rozmów, nie to co wśród miejscowych rówieśników.

Zasmakowałam przyjaźni, co normalnie nie miałoby prawa bytu, ale spędzając z ludźmi każdą chwilę swojego czasu, non-stop przez kilkanaście dni, poznajesz ich całkiem dobrze i przywiązujesz się do nich. Tak naprawdę po wszystkim nie ma znaczenia, czy znasz kogoś cztery dni czy cztery lata, a i tak będziesz za nim tęsknić i dążyć do rychłego spotkania nie bacząc na dzielącą Was odległość.

Chciałabym serdecznie podziękować moim dwóm nowym przyjaciółkom za wspólnie spędzony czas. Wiem, że nie byłam najlepszym i najbardziej rozrywkowym towarzyszem, ale mimo to dałyście mi szansę, za co jestem wdzięczna.  I mam nadzieję, że mimo dzielących nas kilometrów, wkrótce znów się spotkamy! :)

By się zaprzyjaźnić na całe życie wystarczy kilka chwil. Niech i w tym przypadku tak będzie!

Niezgodna (2014)
Tytuł oryginału: Divergent
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Evan Daugherty, 
Vanessa Taylor
Premiera: 18 marca 2014(świat), 
4 kwietnia 2014 (Polska)


Przyszłość. Po zakończeniu wielkiej wojny społeczeństwo zostało podzielone na pięć frakcji: Altruizm, Erudycja, Prawość, Serdeczność i Nieustraszoność. Wszystko po to by zachować równowagę i nie doprowadzić do kolejnych wystąpień zbrojnych. Po osiągnięciu szesnastego roku życia każdy poddawany jest testowi, który wykazać ma do której frakcji przynależy. Wybór należy jednak tylko do Ciebie. Którą z frakcji wybierzesz?

Pretty Little LiarsPretty Little Liars to serial produkcji amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC Family. Historia oparta została na serii książek autorstwa Sary Shepard.

Cztery nastolatki zostały uwikłane w tajemnicze zaginięcie swojej przyjaciółki. Aria, Emily, Spencer i Hanna w rok po zaginięciu Alison - królowej szkoły, którą mogły określać mianem swojej najlepszej przyjaciółki, oddaliły się od siebie. Każda żyje swoim życiem, ma nowych przyjaciół, nowe troski i zmartwienia. Niespodziewanie dowiadują się, że znaleziono ciało Ali, a po jej pogrzebie wszystkie dostają anonimową wiadomość. Okazuje się, że ktoś zna ich wszystkie sekrety i być może wie co tak na prawdę przydarzyło się Alison. Jednak jak bardzo może zaszkodzić im ich własna przeszłość? I kim jest tajemnicze A?


Niezgodna - Veronica Roth


Autor: Veronica Roth
Tytuł oryginału: Divergent
Wydawnictwo:  Amber
Data wydania: 3 kwietnia 2014
Liczba stron: 352


Jestem Niezgodna. I nie można mnie kontrolować.

Harmonia i porządek tkwią w podziałach. Wszystko i wszyscy powinni znać swoje miejsce. W społeczeństwie. Na świecie. W swoim własnym życiu. Kiedy odbudowane społeczeństwo wspólnie wprowadza nowy system za zgodą wszystkich obywateli, nic nie przeszkodzi naturalnemu formowaniu się ładu i porządku. Do czasu pojawienia się pierwszych jednostek wybitnych, buntowników, którzy chcą przejąć władzę za wszelką cenę.

Jaką muzykę zabrać na wyjazd?


Nie wiem czy wiecie, ale kiedy Wy czytacie tą oto notkę, ja już jestem w słonecznej Grecji! I jako, że podróż była długa i męcząca zabrałam ze sobą mój odtwarzacz MP4 z mnóstwem utworów, które pozwoliły mi zapomnieć o chorobie lokomocyjnej i przetrwać długie godziny w autobusie.

Ferdydurke - Witold GombrowiczAutor: Witold Gombrowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: marzec 2012
Liczba stron: 296


Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.

Żyjesz z dnia na dzień. Po swojemu. Nie patrzysz na sąsiadkę z za płotu czy znajomą z drugiego końca miasta, bo porównywanie was do siebie to jak porównywanie Marsa i Wenus. A co jeśli powiem Ci, że żyjecie tak samo? Że myślicie w ten sam sposób, gotujecie te same dania, a wszystko dlatego, że jesteście uwięzieni w schemacie małomiasteczkowego egzystowania? Stereotypy to nie bajki, a maski przywdziewają wszyscy dokoła.


Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).