Multiply


Pisanie dzisiejszej notki to dla mnie czysta przyjemność. Nie od dziś bowiem jestem wierną fanką muzyki tego brytyjskiego artysty i nie raz pomogła mi ona wyjść z dołka. Jednym słowem jest po prostu inspirująca, tak jak sam twórca i jego historia, która udowadnia, że jeśli chce się bardzo coś osiągnąć i dąży do tego za wszelką cenę, to tak czy inaczej wyczekiwany sukces wkrótce nadejdzie.

Charlie St. Cloud - Ben Sherwood

Autor: Ben Sherwood
Tytuł oryginału: The Death and Life of Charlie St. Cloud
Wydawnictwo:  Prószyński i S-ka
Data wydania:  19 pażdziernika 2010
Liczba stron: 232-Sercu zaufaj, gdy morze w ogniu stanie - przypomniał słowa wiersza cytowanego na pogrzebie jej ojca.
-... i żyj miłością, choć gwiazdy pędzą wspak - dokończyła.Bycie nastolatkiem to rzecz najlepsza na świecie. Przeżywasz swoje pierwsze miłości, wzloty i upadki, a wszystko po to by odkryć siebie, dowiedzieć się kim jesteś. Jeszcze lepiej jest kiedy masz rodzeństwo, z którym możesz dzielić się wszystkimi przeżyciami i, co najważniejsze, nigdy nie czuć samotności. Ale okres ten to także okres złych decyzji - wystarczy jedna, naprawdę beznadziejna i twoje życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo.


{Stosikowo #1} Stosik wakacyjny

Hej wszystkim!

Myślałam, że zanim zaprezentuję swój pierwszy stosik minie trochę czasu. Dopiero zaczęłam prowadzić tego oto bloga, jeszcze się dobrze nie rozkręcił, a tu już, niecierpliwa blondyna wyjeżdża ze stosikiem. Nie będę kłamać, od pierwszego posta chciałam dodać tego typu notkę. Nie wiedziałam po prostu czy będę w stanie coś konkretnego pokazać. Przekonałam jednak samą siebie, że mogę Wam po prostu przedstawić kilka książek, które już przeczytałam, lub dopiero mam zamiar przeczytać w te wakacje. Nie będzie to nic wielkiego, ot, taki skromny, pierwszy stosik na Zaczytanej :)
Miłość bez końca (2014)
Tytuł oryginału: Endless Love
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Shana Feste
Scenariusz: Shana Feste, Joshua Safran
Premiera: 12 lutego 2014(świat), 


14 lutego 2014 (Polska)Ukończenie liceum to ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Cztery niezapomniane lata pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością. Prawie każdy będzie je wspaniale wspominał. No właśnie: prawie. Jednak przy odrobinie szczęścia, nawet ci z tej grupy mogą nadrobić zaległości. W końcu są wakacje!

Jade Butterfield ma wszystko co może zapewnić jej szczęście: kochającą rodzinę, dostatek i świetne oceny w szkole. Ideały jednak nie istnieją - zarówno ona jak i jej rodzina od dwóch lat żyje bólem i żalem po śmierci Chrisa, brata Jade. Po tym zdarzeniu dziewczyna zamyka się w sobie, nie utrzymuje kontaktów z rówieśnikami. Właśnie dlatego po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego nikt nie chce mieć z nia pamiatkowego zdjęcia, czy chociażby wpisać się jej do rocznika. Nie wie, że od lat jest obiektem westchnień Davida Elliota, mechanika, który czekając na okazję by porozmawiać z nią, uzyskuje ją dopiero po ukończeniu liceum. Między tą dwójką wywiązuje się niezwykłe uczucie. Związek ten nie należy jednak do najłatwiejszych...

My First Book TAG

 Źródło


Na samym początku chciałabym podziękować za nominowanie mnie do wykonania tego tagu Agnieszce z bloga In my world of books, oraz Katherine z A Million Suns. Aby przeczytać zwierzenia dziewczyn wystarczy, że klikniecie w nazwy ich blogów :)

Wykonanie tagu polega na cofnięciu się wspomnieniami do pierwszych książek w swoim życiu, tych wspaniałych, jak i tych, które nie zachwyciły. Ja swoje czytelnicze początki przeoczyłam. Czytanie było dla mnie rzeczą tak naturalną, że nie zwracałam uwagi na to by jakoś katalogować to co czytam. Zamiłowanie do książek zawdzięczam w dużej mierze rodzicom, którzy kupowali piękne wydania baśni i książek dla dzieci, które razem czytywaliśmy podczas długich wieczorów. Książki te nadal stoją na naszych półkach i uwielbiam do nich wracać. Nie przedłużając, zapraszam na moje książkowe wyznania.

Zanim umrę - Jenny DownhamAutor: Jenny Downham
Tytuł oryginału: Before I die
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: kwiecień 2009
Liczba stron: 272


Umrę tak jak chcę. To moja choroba, moja śmierć i mój wybór.


Dowiadujesz się, że masz raka. Dotychczasowe leczenie niestety nie daje oczekiwanych skutków, więc rezygnujesz z niego, bo chcesz wykorzystać czas, który Ci został na wyciągnięcie z życia tego co najlepsze. Książka ta to opowieść o tym jak doświadczyć życia w krótkim czasie i, że miłość można znaleźć będąc nawet w bardzo beznadziejnej sytuacji.

I wciąż ją kocham - Nicholas Sparks
Autor: Nicholas Sparks
Tytuł oryginału: Dear John
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13 września 2013
Liczba stron: 416


Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.


Kolejna powieść Sparksa po jaką sięgnęłam po niemałej przerwie od czytania książek tego autora. Dlaczego? I tak powiecie, że banał, ale widziałam kiedyś film i mnie zauroczył. I wypłakałam na nim morze łez, ale to nie ważne. Wracając, jeszcze nie zdarzyło mi się oglądać ekranizacji, która lepiej przedstawiała historię niż książka, więc i w tym wypadku postanowiłam po nią sięgnąć, bo skoro film mi się spodobał, to książka też powinna. 

Powrót do dzieciństwa


Człowiek częściej wyrasta z butów niż z dzieciństwa.

W tym roku przszło mi obchodzić 18 urodziny. Ach, dorosłość i te sprawy. Jednak dla mnie był to czas intensywnego myślenia nad tym jak spędziłam swoje dzieciństwo, jak się zachowywałam i czasami przesadzałam z wpasowywaniem się w otoczenie. Niczego nie żałuję, bo głupio by było żałować czegoś co zrobiło się w prawdopodobnie najlepszym okresie swojego życia, pełnym beztroski i wolności.


Sklepik z marzeniami - Stephen King
Autor: Stephen King
Tytuł oryginału: Needful Things
Wydawnictwo: Albatros 
Data wydania: październik 1991
Liczba stron: 672Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim.

Każdy ma jakieś ukryte pragnienie. Schowane jest głęboko w naszej podświadomości. Napędza ono nasze życie, nadaje mu wyraźny cel. Póki wierzymy, że jest w stanie się ziścić, widzimy sens w tym co robimy, jak ppostępujemy. Jednak ile tak naprawdę warte są nasze marzenia? I jak wielką cenę jesteśmy w stanie zapłacić za ich spełnienie?


Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow


Autor: Michaił Bułhakow
Tytuł oryginału: ros. Мастер и Маргарита
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: kwiecień 2012
Liczba stron: 528

Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.

Kim tak naprawdę jest szatan? W ludzkiej mentalności występuje zazwyczaj jako wcielenie czystego zła. Podania, legendy i literatura twierdzą jednak inaczej. Diabły od zawsze pomagały ludziom. Znają naturę ludzką, potrafią wyciągnąć z człowieka nie to, co najlepsze, lecz to co prawdziwe. Czego się można spodziewać kiedy szatan we własnej osobie zawita wraz ze swą świtą do miasta?

W Otchłani - Beth Revis

Autor: Beth Revis
Tytuł oryginału: Across The Universe
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: marzec 2012
Liczba stron: 388Kiedy już tam dotrzesz, myśl o mnie za każdym razem, gdy będziesz patrzeć w gwiazdy.


,,W Otchłani'' wypożyczyłam z mojej miejscowej biblioteki. Rzuciła mi się w oczy, ponieważ ma niesamowicie ładnie opracowaną okładkę (w odcieniach mojego ukochanego fioletu). Nazwiecie mnie złym człowiekiem, ale zawsze w pierwszej kolejności patrzę na estetykę okładki. Jeśli przypadnie mi do gustu, dopiero zaczynam czytać opis. W skrócie, oceniam książki częściowo po okładce, wiem, że nie powinno się tego praktykować, ale cóż... Krótki opisik z tyłu wywołał u mnie wątpliwości co do fabuły. Mimo to postanowiłam dać powieści szansę i zabrałam ją do domu. 

Let's start!

Witam wszystkich, którzy zechcieli odwiedzić mojego świeżego bloga i kłaniam się nisko. Jak nie trudno zgadnąć, będzie to miejsce, w którym mam zamiar umieszczać recenzje. Jakie recenzje, ktoś zapyta. No cóż, nastawiam się głównie na recenzowanie książek, które przeczytam, ponieważ jestem strasznym molem książkowym. Jestem także szczera do bólu i lubię wyrażać swoją opinię, nawet jeśli miałaby się ona komuś nie spodobać.
Na teraz byłoby to na tyle, a tymczasem do zobaczenia przy pierwszej recenzji :)
Pozdrawiam!

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).