{Kącik językowy} English Matters & Deutsch Aktuell


Jako, że uczę się języka niemieckiego i angielskiego już od jakiegoś czasu, postanowiłam urozmaicić nieco swoją naukę i zacząć czytać magazyny obcojęzyczne. Zdarzalo mi się już czytać książki po angielsku (niemieckiego nadal trochę się boję), ale od czasów gimnazjum nie miałam w rękach czasopisma, w którycm artykuły będą po angielsku czy niemiecku. No i teraz postanowiłam wrócić do swoich starych nawyków.Od ColorfulMedia, wydawcy takich właśnie magazynów otrzymałam trzy magazyny: dwa po angielsku i jeden po niemiecku. Przyjrzyjmy im się z bliska!


Magazyn English Matters, to ten, który pochłonęłam jako pierwszy.  Zawiera wiele artykułów na rożnorodne tematy, więc jestem pewna, że każdy znalazłby coś dla siebie. Ja znalazłam. Zdecydowanym hitem był dla mnie artukuł z okładki o Benedict'cie Cumberbatch'u, i kolejny o tematyce serialu, w którym grał (Sherlock). Bardzo podobały mi się także artykuły o Ameryce, vloggowaniu i Pekinie. Dodatek, jaki można było pobrać, czyli Idioms for Winter Weather jest juz od dawna na moim smartphonie. Jak dla mnie świetne jest także to, że niektórych artykułów można było posłuchać. Pomogło mi to w wlaściwym odczytaniu trudniejszych słówek, których nie znałam.


English Matters, Women Only, to esencja tego jaki powinien być magazyn dla młodych kobiet. Artykuły trafione w dziesiątkę, znalazłam w nich wszystko to, co chciałam znaleźć. Mój ulubiony to Romance in Robin Hood Land, ale każdy z pozostałych miał w sobie coś interesującego, jak np. oczekiwania mężczyzn wobec kobiet czy przygotowywanie maseczek z produktow, które mamy w lodówce.Z tym magazynem miałam najwięcej kłopotów. Mój niemiecki jest zdecydowanie gorszy od angielskiego, ale staram się nadrobić wszystko to co mi uciekło, czego się po prostu niedouczyłam. Nie jestem w stanie powiedzieć, który z artykułów jest jak dla mnie najciekawszy, bo nad niektórymi z nich nadal pracuję. Ale z tych, które jak do tej pory przeczytałam, bardzo podobał mi się Mit dem  Fahrrad unterwegs in Deutschland i Gib AIDS keine Chance!. Muszę przywyknąć jeszcze do czytania po niemiecku. Już teraz sprawia mi to dużą przyjemność, bo okazuje się, że jednak nie jestem taka cienka jak mi się wydawało :)


Magazyny, które zaprezentowałam Wam w tym poście są świetne dla osób uczących się danych języków. Można sobie w bardzo fajny sposób przećwiczyć umiejętność czytania ze zrozumieniem, i płynnego czytania. Dzięki temu, że niektóre artykuły można odsłuchać poprawiają się nasze umiejętności rozumienia słuchanego tekstu. Same plusy, a jakżeby inaczej. Jako fanka języków obcych polecam serdecznie magazyny English Matters, English Matters Women Only, oraz Deutsch Aktuell.


Za możliwość zapoznania się z magazynami dziekuję wydawcy :)

3 komentarze:

 1. Aktualnie czytam "Women only" i podoba mi się. Ogólnie uwielbiam czasopismo English matters :)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem wielką fanką tych magazynów

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie, tylko nie niemiecki! :D

  OdpowiedzUsuń

Skoro już do mnie trafiłeś, Drogi Czytelniku, proszę zostaw po sobie ślad. Powiedz, czy Ci się podobało to co napisałam, czy też nie. Ja naprawdę nie gryzę :)
Uwierz, że każdy komentarz to dla mnie powód do uśmiechu i motywacja do dalszego pisania!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Zaczytana Blondynka są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).